Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

13 września w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach gościła s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych odpowiedzialna w Polsce za Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkanie było inauguracją działalności Apostolstwa w naszej parafii. Siostra podczas Mszy św. wygłosiła świadectwo dotyczące apostolstwa, form pracy i formacji w apostolstwie. Przybliżyła także swoje zgromadzenie założone przez Honorata Koźmińskiego. Po komunii św. wręczyła legitymacje członkowskie dla osób, które wcześnie złożyły deklaracje wyrażając chęć włączenia się w apostolat. Po Mszy św. odbyło się spotkanie formacyjne, które miało niezwykle interesujący przebieg. Siostra wyjaśniła znaczenie modlitwy za zmarłych w aspekcie Bożej miłości, mocno akcentowała rolę Maryi, której nigdy nie można odłączyć od Boga. Dobrze zrozumiana mariologia zawsze prowadzi do Boga jako jedynego źródła wszelkich łask. Wyjaśniła także, że właściwe podejście do modlitwy za zmarłych powinno opierać się na nauczaniu Kościoła, a nie wyłącznie na prywatnych objawieniach. Wskazała także na błędne, a nawet magiczne pojmowanie modlitwy niektórymi koronkami za zmarłych, które zapewniają o wybawieniu wielu dusz z czyśćca podają często ilości zbawianych dusz.

Spotkanie było bardzo interesujące czego przejawem było wiele pytań kierowanych do s. Anny. Po spotkaniu była także możliwość nabycia pozycji książkowych ofertowych w ramach Apostolstwa. Od 13 września oficjalnie istnieje w naszej parafii Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Zaczynają się półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą za zmarłych, Mszą św. w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących i spotkaniem formacyjnym w domu parafialnym.

Udostępnij…
Boże Ciało 2023 r.

Boże Ciało 2023 r.

”Dzisiaj w naszej Parafii obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała którą rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 11.00 po Mszy odbyła się procesja eucharystyczna ulicami miasta Wojska Polskiego, Dąbrowskiego, Topolową, Cisową, Jarzębinową i Wierzbową. Przy każdym z czterech...

czytaj dalej
Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Łaskawej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marek Korgul, wikariusz biskupi diecezji świdnickiej. Dziękujemy księżom: ks. dziekanowi Markowi Pluskota, ks. wicedziekanowi Markowi Kurzawa, ks. proboszczowi...

czytaj dalej