Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym

13 września w parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach gościła s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych odpowiedzialna w Polsce za Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkanie było inauguracją działalności Apostolstwa w naszej parafii. Siostra podczas Mszy św. wygłosiła świadectwo dotyczące apostolstwa, form pracy i formacji w apostolstwie. Przybliżyła także swoje zgromadzenie założone przez Honorata Koźmińskiego. Po komunii św. wręczyła legitymacje członkowskie dla osób, które wcześnie złożyły deklaracje wyrażając chęć włączenia się w apostolat. Po Mszy św. odbyło się spotkanie formacyjne, które miało niezwykle interesujący przebieg. Siostra wyjaśniła znaczenie modlitwy za zmarłych w aspekcie Bożej miłości, mocno akcentowała rolę Maryi, której nigdy nie można odłączyć od Boga. Dobrze zrozumiana mariologia zawsze prowadzi do Boga jako jedynego źródła wszelkich łask. Wyjaśniła także, że właściwe podejście do modlitwy za zmarłych powinno opierać się na nauczaniu Kościoła, a nie wyłącznie na prywatnych objawieniach. Wskazała także na błędne, a nawet magiczne pojmowanie modlitwy niektórymi koronkami za zmarłych, które zapewniają o wybawieniu wielu dusz z czyśćca podają często ilości zbawianych dusz.

Spotkanie było bardzo interesujące czego przejawem było wiele pytań kierowanych do s. Anny. Po spotkaniu była także możliwość nabycia pozycji książkowych ofertowych w ramach Apostolstwa. Od 13 września oficjalnie istnieje w naszej parafii Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Zaczynają się półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą za zmarłych, Mszą św. w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących i spotkaniem formacyjnym w domu parafialnym.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej