Dar dzieci, które przystępowały w tym roku do I-wszej Komunii św. i ich rodziców.

Przygotowania do tegorocznej Komunii były naznaczone epidemią i trwającymi ograniczeniami. Dzieci nie uczęszczały do szkoły, a co za tym idzie także na część spotkań do kościoła. Jednak rodzice stanęli na wysokości zadania przygotowując indywidualnie w domach swoje pociechy do I-wszej Komunii. Należą im się za to wielkie podziękowania. Słowa wdzięczności należą się także paniom katechetkom, które on-line przygotowywały dzieci. Przeprowadziły także próby przed uroczystością.

Jako „dar ołtarza” dzieci i rodzice ufundowali do naszego kościoła piękny haftowany ornat ze św. Sebastianem. Wizerunek św. Sebastiana na ornacie jest przedstawieniem jego osoby na obrazie ufundowanym przez Burmistrza Polkowic, Przewodniczącego Rady Miasta, Radnych Miejskich i Powiatowych, Prezesów i Dyrektorów Firm oraz Mieszkańców. Koszt ornatu 2.765 zł. Bardzo dziękujemy za piękny dar, który będzie wykorzystywany podczas sebastianowych uroczystości.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Boże Ciało

Boże Ciało

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy, dziewczynkom za sypanie kwiatków, górnikom za niesienie baldachimu i asystę przy Najświętszym Sakramencie. Tegoroczna uroczystość...

czytaj dalej
Parafia wspiera chore dzieci

Parafia wspiera chore dzieci

Podczas uroczystości 2 czerwca przedstawiciele „Formuła Dobra" Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska przeprowadzą kwestę na rzecz chorych dzieci. Jako Parafia, wspólnota ludzi wierzących, pomagamy potrzebującym.

czytaj dalej