Dar dzieci, które przystępowały w tym roku do I-wszej Komunii św. i ich rodziców.

Przygotowania do tegorocznej Komunii były naznaczone epidemią i trwającymi ograniczeniami. Dzieci nie uczęszczały do szkoły, a co za tym idzie także na część spotkań do kościoła. Jednak rodzice stanęli na wysokości zadania przygotowując indywidualnie w domach swoje pociechy do I-wszej Komunii. Należą im się za to wielkie podziękowania. Słowa wdzięczności należą się także paniom katechetkom, które on-line przygotowywały dzieci. Przeprowadziły także próby przed uroczystością.

Jako „dar ołtarza” dzieci i rodzice ufundowali do naszego kościoła piękny haftowany ornat ze św. Sebastianem. Wizerunek św. Sebastiana na ornacie jest przedstawieniem jego osoby na obrazie ufundowanym przez Burmistrza Polkowic, Przewodniczącego Rady Miasta, Radnych Miejskich i Powiatowych, Prezesów i Dyrektorów Firm oraz Mieszkańców. Koszt ornatu 2.765 zł. Bardzo dziękujemy za piękny dar, który będzie wykorzystywany podczas sebastianowych uroczystości.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego

12 września dziękowaliśmy za beatyfikację kardynała Wyszyńskiego. Mszy świętej dziękczynnej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Waldemar Wesołowski. Po Mszy władze miasta otworzyły wystawę IPN o kardynale Wyszyńskim i św. Janie Pawle II na zakończenie uroczystości...

czytaj dalej