Dar dzieci, które przystępowały w tym roku do I-wszej Komunii św. i ich rodziców.

Przygotowania do tegorocznej Komunii były naznaczone epidemią i trwającymi ograniczeniami. Dzieci nie uczęszczały do szkoły, a co za tym idzie także na część spotkań do kościoła. Jednak rodzice stanęli na wysokości zadania przygotowując indywidualnie w domach swoje pociechy do I-wszej Komunii. Należą im się za to wielkie podziękowania. Słowa wdzięczności należą się także paniom katechetkom, które on-line przygotowywały dzieci. Przeprowadziły także próby przed uroczystością.

Jako „dar ołtarza” dzieci i rodzice ufundowali do naszego kościoła piękny haftowany ornat ze św. Sebastianem. Wizerunek św. Sebastiana na ornacie jest przedstawieniem jego osoby na obrazie ufundowanym przez Burmistrza Polkowic, Przewodniczącego Rady Miasta, Radnych Miejskich i Powiatowych, Prezesów i Dyrektorów Firm oraz Mieszkańców. Koszt ornatu 2.765 zł. Bardzo dziękujemy za piękny dar, który będzie wykorzystywany podczas sebastianowych uroczystości.

Paczuszka dla Maluszka

Paczuszka dla Maluszka

Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy akcję Paczuszka dla Maluszka. Zebrane rzeczy trafią do Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna Stowarzyszenia "Monar". Akcję koordynuje Pani Renata Chmielowska. W Palcówce przebywa obecnie 30 osób. Wśród nich dzieci w wieku od...

czytaj dalej