Koncert kolęd z chórem Nobis

16 stycznia w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach gościł chór Nobis. Artyści w ramach koncertu „Kolędowe Kołysanie” zaprezentowali najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz kolędy Kościoła wschodniego. Niezwykły klimat stworzony przez chór pozwoli licznie zgromadzonej publiczności przenieść się do betlejemskiej groty narodzin Chrystusa. Perełką i niesamowitą gratką były utwory Kościoła Wschodniego wykonane w języku rosyjskim ze starocerkiewnym śpiewem. W czasie koncertu prowadzący przypomnieli najważniejsze tradycje oraz ludowe zwyczaje związane z wigilią i świętami. Zebrana publiczność mogła dowiedzieć się dlaczego w kościele grekokatolickim święta Bożego Narodzenia obchodzone są w innym terminie niż u nas.

Pięknie opisane zwyczaje kolędnicze, wyjaśnienie poszczególnych postaci chodzących z „kolędą” po domach miał walor edukacyjny. Przepiękne wykonanie kolędy „Cicha noc” w języku polskim i niemieckim zostało nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie występu chórzyści wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Polkowic zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury w Polkowicach i Gmina Polkowice przy współpracy z Parafią Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
We wrześniu spotkanie z Siostrą Anną Czajkowską

We wrześniu spotkanie z Siostrą Anną Czajkowską

13 września w drugi wtorek miesiąca na spotkanie formacyjne Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym, które powstało w naszej Parafii przyjedzie Siostra Anna Czajkowska ze Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Siostra Anna odpowiada za prowadzenia i formację...

czytaj dalej