Koncert kolęd z chórem Nobis

16 stycznia w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach gościł chór Nobis. Artyści w ramach koncertu „Kolędowe Kołysanie” zaprezentowali najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz kolędy Kościoła wschodniego. Niezwykły klimat stworzony przez chór pozwoli licznie zgromadzonej publiczności przenieść się do betlejemskiej groty narodzin Chrystusa. Perełką i niesamowitą gratką były utwory Kościoła Wschodniego wykonane w języku rosyjskim ze starocerkiewnym śpiewem. W czasie koncertu prowadzący przypomnieli najważniejsze tradycje oraz ludowe zwyczaje związane z wigilią i świętami. Zebrana publiczność mogła dowiedzieć się dlaczego w kościele grekokatolickim święta Bożego Narodzenia obchodzone są w innym terminie niż u nas.

Pięknie opisane zwyczaje kolędnicze, wyjaśnienie poszczególnych postaci chodzących z „kolędą” po domach miał walor edukacyjny. Przepiękne wykonanie kolędy „Cicha noc” w języku polskim i niemieckim zostało nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie występu chórzyści wraz ze zgromadzonymi mieszkańcami Polkowic zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury w Polkowicach i Gmina Polkowice przy współpracy z Parafią Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej