Oratorium Modlitwa Kościoła

We wtorek wielkanocny odbyło się Oratorium „Modlitwa Kościoła” wykonane przez zespół wokalny Cantus Mirabilis oraz zespół smyczkowy Sonus Anime. Była to prawdziwa uczta duchowa. Takie utwory jak Hymn ku czci Krzyża wykonywany przez solistkę i chór czy modlitwa zawierzenia zapierały dech w piersiach. Oratorium skomponowane przez Adriana Sielickiego i Daniela Dziudę było duchową wędrówką zawierzenia się Bogu. Kolejne utwory malowały w wyobraźni słuchaczy obrazy pełne mistycznych odniesień. Każdy utwór poprzedzony został fragmentem z Pisma świętego lub nauczania papieskiego, który odczytywali członkowie Stowarzyszenia św. Sebastiana. Po koncercie powstał także pomysł stworzenia Oratorium o św. Sebastianie w związku z przygotowaniami do ogłoszenia go patronem miasta. Wydarzenia, które zostały zorganizowane w kościele patrona Polkowic były możliwe do przeprowadzenia dzięki bardzo dobrej współpracy Gminy Polkowice, Centrum Kultury w Polkowicach, Stowarzyszenia św. Sebastiana i Parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej