Oratorium „Pieśń miłości”

W kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach zabrzmiało Oratorium pt. „Pieśń Miłości”, powstałe z okazji ustanowienia św. Sebastiana patronem miasta.

Oratorium napisane przez legniczan Adriana Sielickiego i Daniela Dudę wykonał zespół wokalny Cantus Mirabilis z towarzyszeniem zespołu smyczkowego Sonus Animae. Polkowiczanie mogli usłyszeć dzieło, które zostało stworzone w ciągu pięciu miesięcy wytężonej pracy twórców. To swoisty dyptyk: część pierwsza odnosi się do Jezusa Chrystusa. Część druga to pieśni opisujące historię życia św. Sebastiana. Legniccy twórcy i wykonawcy dostarczyli słuchaczom niezapomnianych przeżyć duchowych.

– Myślę, że każdy, kto zechce wysłuchać tego oratorium, może odnaleźć w nim swoje westchnienie, swoją modlitwę, swoją łzę, swoje milczenie. Dla innych to oratorium może stać się ich własną modlitwą, kiedy sercem złączy się z treścią kolejnych hymnów, pieśni i modlitw – uważa autor dzieła.

Oratorium podzielone jest na partie dla dwojga solistów i chóru. Dzięki takiemu zabiegowi pozostało ono, obok wyśpiewanej historii Jezusa i św. Sebastiana, przede wszystkim modlitwą dziękczynienia i uwielbienia za dar orędownictwa św. Sebastiana, którą wznosi cała polkowicka społeczność.

– To oratorium wpisuje się w działania samorządu oraz lokalnego kościoła – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Jest to swojego rodzaju uwieńczenie uroczystości związanych z ogłoszeniem świętego Sebastiana patronem Polkowic. I właśnie w sferze kulturalnej przeżywamy, dzięki temu dziełu, to wydarzenie.

tekst pochodzi ze strony: www.polkowice.eu

oratorium3
Koncert kolęd i spotkanie integracyjne Musica Christiana

Koncert kolęd i spotkanie integracyjne Musica Christiana

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie Musica Christiana wraz ze Stowarzyszeniem św. Sebastiana przygotowali przepiękny koncert kolęd, który odbył się w kościele św. Sebastiana w Polkowicach. Kolędy w wykonaniu naszych artystów miały nowe aranżacje i ciekawy...

czytaj dalej
Podsumowanie stycznia 2023 r.

Podsumowanie stycznia 2023 r.

Najważniejsze wydarzenia stycznia W styczniu w naszej Parafii wiele się działo. 6 stycznia zorganizowaliśmy Orszak Trzech Króli, 8 stycznia na wspaniałej Gali Noworocznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem pani Honoraty Ratka, 15...

czytaj dalej
Wizyta duszpasterska 29.01 – 05.02.2023 r.

Wizyta duszpasterska 29.01 – 05.02.2023 r.

poniedziałek 30 stycznia: ul. Niemcewicza nr zaproszeń: 300, 229, 233, 166, 143, 199, 85, Naruszewicza nr zaproszeń: 24, 175, Poselska wtorek 31 stycznia ul. Kalinowa 65, 342,147, Jarzębinowa 12, 57, 321, 246, 94, 290, 6, 144, 269, Grabowa 100, 322 środa 1 lutego ul....

czytaj dalej