Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

W tym roku dzieci otrzymają kontrolki sprawdzające przygotowane przez wydawnictwo św. Stanisława. Dlaczego wybraliśmy te kontrolki – odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to prezentacja najważniejszych miejsc w Polsce związanych z Matką Bożą. Wśród nich oczywiście znajduje się Krzeszów z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej –także naszej Patronki.

W informacji o Krzeszowie wydawnictwo napisało „Krzeszów – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Znajduje się tu najstarszy obraz maryjny w Polsce. Bieg historii sprawił, że ikona w pewnym momencie musiała zostać ukryta. W drewnianej skrzyni pod posadzką przeleżała 196 lat. Została ponownie odkryta podczas prac restauratorskich, gdy smuga światła wskazała charakterystyczne pęknięcie w posadzce. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 18 grudnia ustanowiono w Krzeszowie Świętem Światła. Wizerunek Matki Bożej Krzeszowskiej przypomina nam, że Maryja przynosi Światło”

20220927 143611 scaled
Paczuszka dla Maluszka

Paczuszka dla Maluszka

Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy akcję Paczuszka dla Maluszka. Zebrane rzeczy trafią do Regionalna Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna Stowarzyszenia "Monar". Akcję koordynuje Pani Renata Chmielowska. W Palcówce przebywa obecnie 30 osób. Wśród nich dzieci w wieku od...

czytaj dalej