Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

W tym roku dzieci otrzymają kontrolki sprawdzające przygotowane przez wydawnictwo św. Stanisława. Dlaczego wybraliśmy te kontrolki – odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to prezentacja najważniejszych miejsc w Polsce związanych z Matką Bożą. Wśród nich oczywiście znajduje się Krzeszów z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej –także naszej Patronki.

W informacji o Krzeszowie wydawnictwo napisało „Krzeszów – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Znajduje się tu najstarszy obraz maryjny w Polsce. Bieg historii sprawił, że ikona w pewnym momencie musiała zostać ukryta. W drewnianej skrzyni pod posadzką przeleżała 196 lat. Została ponownie odkryta podczas prac restauratorskich, gdy smuga światła wskazała charakterystyczne pęknięcie w posadzce. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 18 grudnia ustanowiono w Krzeszowie Świętem Światła. Wizerunek Matki Bożej Krzeszowskiej przypomina nam, że Maryja przynosi Światło”

Udostępnij…
Boże Ciało 2023 r.

Boże Ciało 2023 r.

”Dzisiaj w naszej Parafii obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała którą rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 11.00 po Mszy odbyła się procesja eucharystyczna ulicami miasta Wojska Polskiego, Dąbrowskiego, Topolową, Cisową, Jarzębinową i Wierzbową. Przy każdym z czterech...

czytaj dalej
Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Łaskawej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marek Korgul, wikariusz biskupi diecezji świdnickiej. Dziękujemy księżom: ks. dziekanowi Markowi Pluskota, ks. wicedziekanowi Markowi Kurzawa, ks. proboszczowi...

czytaj dalej