Polkowicka Złota Rączka Plus

Na prośbę Urzędu Gminy w Polkowicach przekazujemy ważną informację

Urząd Gminy w Polkowicach przypomina, że przy zachowaniu wszelkich obostrzeń związanych ze stanem epidemii, trwa druga edycja „Polkowickiej Złotej Rączki Plus”. Konserwatorzy pomagający seniorom przy drobnych pracach i usterkach domowych są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

– Zadanie skierowane jest dla osób samotnych, nieaktywnych zawodowo, którzy są w wieku powyżej 65 lat lub prowadzą wspólne gospodarstwo domowe z osobą powyżej 65 lat, zamieszkujących na terenie gminy Polkowice – przypomina Bożena Maciejowska, dyrektor wydziału zdrowia, spraw społecznych i mieszkaniowych w urzędzie gminy. – Pomocą objęte są również osoby samotne, sprawujące opiekę nad osobą niepełnosprawną oraz samotne osoby niepełnosprawne – dodaje.

Realizatorem zadania, polegającego na bezpłatnej pomocy konserwatora przy drobnych pracach i usterkach domowych w miejscu zamieszkania, jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach. Zgłoszenia usterek przyjmowane są przez koordynatora telefonicznie, od poniedziałku do piątku, od godziny 8 -15,  pod numerem telefonu 570 380 342.

– O terminie wizyty konserwatora decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym czas oczekiwania nie powinien przekroczyć czterech dni roboczych – precyzuje Beata Puławska, dyrektor OPS. – Konserwatorzy wykonujący usługi zostali bezwzględnie zobowiązani do przestrzegania wytycznych dostosowanych do obowiązujących obostrzeń związanych ze stanem epidemii,  są zaszczepieni przeciwko COVID-19 – podkreśla.

– Zachęcamy do korzystania z pomocy „złotej rączki”, a także do zgłaszania osób z naszego otoczenia, o których wiemy, że takiej pomocy potrzebują – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych.

Poniżej kilka dodatkowych informacji z regulaminu „Polkowickiej Złotej Rączki Plus”. Usługi nie są świadczone w niedziele, święta i dni ustawowo wolne od pracy i nie mogą one wymagać: specjalistycznych uprawnień, szybkiej interwencji, dużych nakładów czasu ani finansowych.

Na liście usług są, między innymi, regulacja drzwi i okien, mocowanie luster, obrazów, karniszy, półek czy listew, montaż lub wymiana deski sedesowej lub spłuczki, wymiana żarówki, świetlówki itp., udrażnianie zatkanych odpływów, naprawa lub wymiana elementów armatury sanitarnej (uszczelek, baterii kuchennych i łazienkowych, pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych), montaż lub naprawa klamek/zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, drobne naprawy uszkodzonych mebli (typu zawiasy, uchwyty), uszczelnianie silikonem przecieków armatury sanitarnej przy wannie, brodziku, umywalce, zlewie, etc., odpowietrzanie kaloryferów.

Zakres usług nie obejmuje: sprzątania (przypinanie zasłon, mycie okien, odgrzybianie ścian itp.), napraw związanych z instalacją gazową, telewizyjną, elektroniczną lub elektryczną, wnoszenia/wynoszenia mebli i sprzętu AGD/RTV z mieszkania, a także napraw, które powinny zostać wykonane na podstawie umów ze wspólnotą mieszkaniową lub administracją w zakresie funduszu remontowego.

Konserwator ma obowiązek okazać dowód tożsamości, a przed wizytą mieszkaniec otrzyma jego dane (imię, nazwisko). Skargi, wnioski i uwagi na temat zadania można zgłaszać do dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej