Rzecz o kościelnym rozwodzie czyli spotkanie z Sędzią Sądu Duchownego. 14.10.2021 r. godz. 19.00.

Spotkanie z ks. dr Krzysztofem Cipiorem Oficjałem Sądu Kościelnego w Legnicy – 14 października (czwartek) godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

Kim jest Oficjał Sądu?

Jest to ksiądz, który stoi na czele sądu kościelnego. (delegat biskupa, według prawniczej terminologii – wikariusz sądowy).

Na spotkaniu z ks. Krzysztofem będziemy mogli się dowiedzieć czy istnieją rozwody kościelne?, Jak długo trwa proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa? Jakie są koszty takiego procesu? Gdzie się zgłosić i jakie dokumenty przygotować w związku z procesem o stwierdzenie nieważności małżeństwa? Jak proces przebiega, jak powołuje się świadków?

Po spotkaniu ogólnym będzie możliwość zadawania pytań oraz spotkania osobistego z sędzią Sądu Duchownego.

Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej