Wielki Koncert Papieski – galeria zdjęć
jan pawel2
Galeria zdjęć otwiera się po kliknięciu w obrazek

W niedziele 10 października w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach odbył się „Koncert Papieski”. Było to wyjątkowe wydarzenia słowno – muzyczne przygotowane przez Sławomira Laskowskiego. Na scenie wystąpili: chórek dziecięcy, zespół wokalny, chór parafialny, zespół instrumentalny, grupa taneczna pani Marzeny Adamczyk oraz soliści i zaproszeni goście. Koncert był wspaniałym uwielbieniem, a zarazem hołdem złożonym wielkiemu papieżowi i Polakowi św. Janowi Pawłowi II. Wydarzenie muzyczne zostało przygotowane w Parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana, gdyż jest przygotowaniem do ogłoszenia patronatu św. Sebastiana dla Polkowic oraz dziękczynieniem i przygotowaniem do 25. rocznicy wizyty papieskiej w diecezji legnickiej. Podczas tej wizyty 2 czerwca 1997 r. Jan Paweł II koronował koronami papieskimi wizerunek patronki naszej parafii Matki Bożej Łaskawej w jej krzeszowskim wizerunku.

Koncert Papieski został zrealizowany przez kilka instytucji współdziałających ze sobą. Wielkie podziękowania należą się Gminie Polkowice i przedstawicielom władz. Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Puźnieckiemu, burmistrzowi Polkowic i panu Romanowi Rozmysłowskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta Polkowice za wspieranie działań, które służą mieszkańcom naszego miasta. Dziękujemy panu Bogusławowi Godlewskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury w Polkowicach. Pięknie oświetlony kościół, efekty wizualne podczas koncertu i wspaniałe nagłośnienie sprawiły, że była to wyjątkowa uczta kulturalna. Dziękujemy Stowarzyszeniu św. Sebastiana za wsparcie naszych działań oraz artystom z projektu Musica Christiana.

Wśród zaproszonych gości był obecny ks. Józef Lisowski, który podziękował artystom i podzielił się swoim świadectwem z pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy. Uchylił rąbka tajemnicy z przygotowań i przebiegu spotkania papieża z mieszkańcami naszego regionu. Przywołał także słowa, które papież skierował do zebranych podczas homilii 2 czerwca 1997 r. Zaznaczył również, że bardzo się cieszy, że parafia związana z papieżem poprzez Matkę Bożą Krzeszowską i św. Sebastiana dziękuje w tak piękny sposób naszemu rodakowi.

Ogrom pracy, godziny prób i przygotowań dały wyjątkowy efekt. Mieszkańcy Polkowic otrzymali w prezencie piękne wydarzenie i okazję do dobrego spędzenia niedzielnego wieczoru. Należy podkreślić, że koncert został przygotowany wyłącznie w oparciu o mieszkańców Polkowic. Był to występ polkowiczan dla mieszkańców miasta.

Na zakończenie koncertu można było skosztować przepyszne „papieskie kremówki”.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej