Wielki Koncert Papieski – galeria zdjęć
Galeria zdjęć otwiera się po kliknięciu w obrazek

W niedziele 10 października w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach odbył się „Koncert Papieski”. Było to wyjątkowe wydarzenia słowno – muzyczne przygotowane przez Sławomira Laskowskiego. Na scenie wystąpili: chórek dziecięcy, zespół wokalny, chór parafialny, zespół instrumentalny, grupa taneczna pani Marzeny Adamczyk oraz soliści i zaproszeni goście. Koncert był wspaniałym uwielbieniem, a zarazem hołdem złożonym wielkiemu papieżowi i Polakowi św. Janowi Pawłowi II. Wydarzenie muzyczne zostało przygotowane w Parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana, gdyż jest przygotowaniem do ogłoszenia patronatu św. Sebastiana dla Polkowic oraz dziękczynieniem i przygotowaniem do 25. rocznicy wizyty papieskiej w diecezji legnickiej. Podczas tej wizyty 2 czerwca 1997 r. Jan Paweł II koronował koronami papieskimi wizerunek patronki naszej parafii Matki Bożej Łaskawej w jej krzeszowskim wizerunku.

Koncert Papieski został zrealizowany przez kilka instytucji współdziałających ze sobą. Wielkie podziękowania należą się Gminie Polkowice i przedstawicielom władz. Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Puźnieckiemu, burmistrzowi Polkowic i panu Romanowi Rozmysłowskiemu, przewodniczącemu Rady Miasta Polkowice za wspieranie działań, które służą mieszkańcom naszego miasta. Dziękujemy panu Bogusławowi Godlewskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury w Polkowicach. Pięknie oświetlony kościół, efekty wizualne podczas koncertu i wspaniałe nagłośnienie sprawiły, że była to wyjątkowa uczta kulturalna. Dziękujemy Stowarzyszeniu św. Sebastiana za wsparcie naszych działań oraz artystom z projektu Musica Christiana.

Wśród zaproszonych gości był obecny ks. Józef Lisowski, który podziękował artystom i podzielił się swoim świadectwem z pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy. Uchylił rąbka tajemnicy z przygotowań i przebiegu spotkania papieża z mieszkańcami naszego regionu. Przywołał także słowa, które papież skierował do zebranych podczas homilii 2 czerwca 1997 r. Zaznaczył również, że bardzo się cieszy, że parafia związana z papieżem poprzez Matkę Bożą Krzeszowską i św. Sebastiana dziękuje w tak piękny sposób naszemu rodakowi.

Ogrom pracy, godziny prób i przygotowań dały wyjątkowy efekt. Mieszkańcy Polkowic otrzymali w prezencie piękne wydarzenie i okazję do dobrego spędzenia niedzielnego wieczoru. Należy podkreślić, że koncert został przygotowany wyłącznie w oparciu o mieszkańców Polkowic. Był to występ polkowiczan dla mieszkańców miasta.

Na zakończenie koncertu można było skosztować przepyszne „papieskie kremówki”.

Udostępnij…
Dzieci z SP 2 dla Jana Pawła II

Dzieci z SP 2 dla Jana Pawła II

W 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach przygotowały montaż słowno muzyczny pod kierunkiem katechetki Małgorzaty Klepackiej.  Występ odbył się w kościele Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana po Mszy św. 18 maja. Dzieci...

czytaj dalej
Rekolekcje 26.03.2023 r. – 29.03.2023 r.

Rekolekcje 26.03.2023 r. – 29.03.2023 r.

Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marek Kurzawa - proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sobinie. Plan Rekolekcji 26.03.2023 r. - niedziela godz. 9.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną;godz. 11.00 - Msza św. z nauką...

czytaj dalej