Wielki odpust ku czci św. Sebastiana

Odpust ku czci św. Sebastiana rozpoczął kościelne przygotowania do nadania patronatu świętego Sebastiana dla Polkowic. Serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo i obecność. Dziękuję ks. dr Leopoldowi Rzodkiewiczowi za przewodniczenie Mszy św. i homilię. Nawiązanie do symbolu pięciu strzał jako pięciu ran Chrystusa dało inne spojrzenie na naszego Patrona. Dziękuję za obecność ks. Markowi Pluskota i ks. Jarosławowi Święcickiemu. Cieszę się, że jako duszpasterze Polkowickich parafii jesteśmy razem w najważniejszych momentach. Wspierając się po kapłańska i troszcząc o powierzonych sobie ludzi. Dziękuję ks. Marcinowi Kliszcz – kustoszowi Sanktuarium w Grodowcu i ks. Markowi Kurzawa, proboszczowi z Sobina.

Serdeczne podziękowania dla władz świeckich, które w tak ważnym momencie dla miasta znalazły czas, aby być z nami. Dziękuję pani Ewie Szymańskiej, posłance na Sejm RP, panu Piotrowi Karwan, radnemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, panu Romanowi Rozmysłowskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej, panu Łukaszowi Puźnieckiem, burmistrzowi Polkowic, pani Ewie Kowalik i Wojciechowi Marciniakowi, wiceburmistrzom Polkowic, panu Dariuszowi Jach, dyrektorowi ZG Rudna, panu Bogdanowi Godlewskiemu, dyrektorowi CK w Polkowicach, panu Sylwestrowi Jatczak, komendantowi PSP w Polkowicach, panu Arturowi Gałuszka, komendantowi Straży Miejskiej, panu Grzegorzowi Kowalskiemu, dyrektorowi PP Komunalnego, panu Pawłowi Gambal, Prezesowi PCUZ, panu Tadeuszowi Żmigrodzkiemu, prezesowi PDR, panu Tomaszowi Borkowskiemu, dyrektorowi PP Komunikacyjnego, Radnym Rady Miejskiej i Radnym Rady Powiatu.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała miło nam poinformować o peregrynacji figury św. Michała Archanioła w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy 4 – 6 listopada 2022 r. Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach.

czytaj dalej
Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Październik – miesiąc modlitwy różańcowej

Miesiąc październik to tradycyjnie miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej Parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są o godz. 17.30. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania. W tym roku dzieci otrzymają...

czytaj dalej