Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne

Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Bogusław Wolański. To był piękny czas modlitwy i rozważania rzeczywistości czyśćca. Dziękujemy ks. Bogdanowi i wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach. Frekwencja była ogromna. Bardzo wiele osób skorzystało z tego czasu. Myślę, że owocem rekolekcji będzie powstanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych. Mam także nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję posłuchać ks. Bogusława w naszej wspólnocie Parafialnej.

Był to także czas rekolekcji szkolnych. Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoła Podstawowa nr 2 w Polkowicach i Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach. Dziękujemy rodzicom za troskę o przekazanie wiary i wartości dla swoich dzieci, a Szkołom za dobrą współpracę z Parafią.

Podczas rekolekcji szkolnych nad bezpiecznym przejściem dzieci i młodzieży ze szkoły do kościoła czuwała Straż Miejska. Dziękuję wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz panu komendantowi Arturowi Gałuszka. Bardzo dziękuję za zabezpieczenie szczególnie przejścia na pasach dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego. Jest to bardzo ruchliwa i niebezpieczna trasa. Dziękuję że czuwaliście Państwo nad bezpieczeństwem dzieci i że wszystko zostało profesjonalnie wykonane.

Udostępnij…
Boże Ciało 2023 r.

Boże Ciało 2023 r.

”Dzisiaj w naszej Parafii obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała którą rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 11.00 po Mszy odbyła się procesja eucharystyczna ulicami miasta Wojska Polskiego, Dąbrowskiego, Topolową, Cisową, Jarzębinową i Wierzbową. Przy każdym z czterech...

czytaj dalej
Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Łaskawej. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marek Korgul, wikariusz biskupi diecezji świdnickiej. Dziękujemy księżom: ks. dziekanowi Markowi Pluskota, ks. wicedziekanowi Markowi Kurzawa, ks. proboszczowi...

czytaj dalej