Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.10.2019 – 20.10.2019 – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to XXVIII Niedziela zwykła w ciągu roku a jednocześnie jest to XIX Dzień Papieski, którego przeżywać będziemy pod hasłem „Wstańcie, chodźmy.” W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka przykościelna i publiczna na ulicach miast na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 14.10.- poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej.
  • 15.10.- wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Dziewicy i doktora Kościoła
  • 16.10.- środa – święto św. Jadwigi Śląskiej. 41 rocz. wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  • 17.10. – czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Biskupa i męczennika.
  • 18.10. – piątek – święto św. Łukasza , Ewangelisty.
 5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada budowy kościoła przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz budowy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Zapraszam rodziców dzieci klas I i II na wspólne spotkanie dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.30, przygotowujące rozpoczęcie cyklu przygotowań do Pierwszej Komunii świętej.
 7. Dzieci komunijne, które złożyły swoje deklarację chęci przyjęcia Komunii świętej oraz ich rodziców zapraszam w czwartek na wspólną modlitwę różańcową w czasie której zostaną poświęcone różańce i rozdane dzieciom.
 8. Rodziców dzieci komunijnych oraz dzieci zapraszam w przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.30 a po niej na spotkanie.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólną modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w intencji rodzin przeżywających różne problemy a po wieczornej mszy świętej zaprasza na spotkanie.
 10. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Undakowskiej za sprzątanie naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul. Grabowej, Jarzębinowej i Cisowej o zadbanie w tym tygodniu o naszą kaplicę.
 11. Zapraszam wszystkich na wspólne nabożeństwa różańcowe co dziennie w poniedziałki o godz. 17.15 (dla wszystkich) a we wtorki, środy , czwartki i piątki dla dzieci o godz. 17.15 a dla starszych i młodzieży od wtorku do soboty po wieczornej mszy świętej. W niedzielę i Uroczystości o godz. 17.15.
 12. Zapraszam całą Radę parafialną wszystkie stowarzyszenia oraz wszystkich parafian, którym leży na sercu sprawa budowy naszej świątyni na spotkanie we wtorek o godz. 19.15.