Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.07.2019 – 21.07.2019 – XV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to XV Niedziela Zwykła. Jednocześnie jest to druga niedziela miesiąca. Jak w każdą drugą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne
  • 15.07.- poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • 16.07– wtorek – wspomnienie NMP z góry Karmel. Zapraszam na wspólne odnowienie przyrzeczeń szkaplerznych.
  • 18.07.- czwartek – wspomnienie dowolne św. Szymona z Lipnicy
  • 20.07- sobota – wspomnienie dowolne bł. Czesława.
 5. Przyszła niedziela to XVI niedziela zwykła, a jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada Ekonomiczna przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz budowy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Pragnę poinformować, że w czasie wakacji nie ma mszy świętej o godz. 12.30. Jak również kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do godz.11.00. Spowiedź święta codziennie w tygodniu pół godziny przed mszą świętą.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Kobyłt; Leśnik; Pikor; Iwanina; Wasilewska za sprzątanie naszego kościoła oraz P. Kucharska; Kobyłt; Ekiert; Wasilewska; Piokor; Baranowska; Ciućmańska; Kuriata; Semczuk; Czajka; Hrywna; Iwanina; Leśnik; Kulikowska; Pleszka; Kobyłt; Luboch; Kozioł; Matuszyk-Grabska za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul. Dąbrowskiego 16A; 16B; 30; 32A; 32B o zadbanie w tym tygodniu o naszą świątynię.
 8. Zachęcam do uczestnictwa duchowego pieszej pielgrzymki legnickiej na Jasną Górę. W zakrystii można nabyć książeczki duchowego pielgrzymowania.