Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16.09.2018 – 23.09.2018.

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś XXIV niedzielę zwykła oraz Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu modlimy się za wszystkich pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Jednocześnie dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię. Również Rada ekonomiczna parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz budowy naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 17.09. – poniedziałek – Światowy Dzień Sybiraka.
  • 18.09. – wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. W tym dniu zapraszam dzieci, młodzież na mszę świętą a po niej zapraszam uczniów klas VI; VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz młodzież Gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych na spotkanie.
  • 20.09. -czwartek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera; Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy. Po mszy świętej spotkanie klas VIII szkoły Podstawowej, Gimnazjum klasy III i klasy I ponadgimnazjalne
  • 21.09. – piątek – święto św. Mateusza , Apostoła i Ewangelisty.
 3. Przyszła niedziela to XXV niedziela zwykła a jednocześnie pierwszy dzień jesieni
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 5. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych zbiorowych na tę mszę świętą.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Hubala 34; 36 za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul Hubala 38;40; o zadbanie w tym tygodniu o nasz kościół.
 7. Zapraszam dzisiaj na mszę świętą o godz. 12.30 a po niej na spotkanie rodziców i dzieci klas III pragnących przystąpić w tym roku szkolnym do Komunii świętej.
 8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich wiernych na wspólną modlitwę różańcową dzisiaj o godz. 17.00 w intencji małżeństw przeżywających różnego rodzaju problemy oraz na mszę świętą a po niej na wspólne spotkanie.