Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10.06.2018 – 17.06.2018.

X Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to X niedziela zwykła. Jednocześnie to 10. Czerwiec. Zapraszamy wszystkich na mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na modlitwę krucjaty różańcowej w intencji naszej Ojczyzny oraz to druga niedziela miesiąca. Jak w każdą drugą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszam wszystkich wiernych na nabożeństwo fatimskie w środę z procesją figurki MB z Fatimy wokół kaplicy. Proszę o przeniesienie ze sobą świec.
 3. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Co dziennie po wieczornej mszy świętej a w Niedzielę i Uroczystości o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 11.06. – poniedziałek – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
  • 13.06. – środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  • 14.06. – czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 5. Przyszła niedziela to XI niedziela zwykła a jednocześnie trzecia niedziela miesiąca w czasie, której modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada ekonomiczna parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz budowy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszam młodzież na mszę świętą o godz. 11.00 z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego oraz dzieci o godz. 12.30
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 8. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych zbiorowych na tę mszę świętą.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Kawka (2 osoby); Mroczko i Lis za sprzątanie kościoła oraz państwu Lis, Osowska, Szamocki, Goryl, Trześniewski, Kwiatkowski Mroczko, Mroczko, Kokowski, Kososka, Skalwa, Kawka, Szymkowiak, Czechowska, Tkaczyk, Płoszaj, Pietrzak, Milski, Pyrzeński, Sygnat za złożenie ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul Wojska Polskiego o zadbanie w tym tygodniu o nasz kościół.
 10. Na stoliku znajdują się albumy oraz Pismo święte wydanie komiksowe dla dzieci. a także książki pt. Mała Księga Patrioty w której znajdują się Historia, nuty i pieśni narodowe.
 11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 a po niej na wspólne spotkanie.
 12. KANCELARIA W ŚRODĘ BĘDZIE NIE CZYNNA