Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.10.2020 – 25.10.2020 – XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to XXIX niedziela zwykła. Jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedziele modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada ekonomiczna parafii przeprowadza zbiórkę pieniężną na rzecz budowy naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Również dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień misyjny, którego przeżywać go będziemy pod hasłem „Oto, ja. Poślij mnie Panie”. Jednocześnie przeprowadzana jest zbiórka do puszek przeznaczona na misje.
 2. Z sakramentu spowiedzi świętej można skorzystać co dziennie w tygodniu pół godziny przed mszą świętą.
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 19.10. – poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • 20.10. – wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • 22.10. – czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II.
 4. Przyszła niedziela to XXX niedziela zwykła w ciągu roku.
 5. Zbiórka przeprowadzona do puszek na XX Dzień Papieski przyniosła sumę 985,20 zł. i 2 Euro. Wszystkim ofiarodawcom składamy w imieniu Fundacji serdeczne Bóg zapłać.
 6. Z uwagi na zalecania obowiązujące w strefie czerwonej zagrożeniem Covid-19 bardzo proszę o przestrzeganie wymogów sanepidu zakładając maseczkę oraz o odkażenie rąk przy wejściu i wyjściu z kościoła. Jednocześnie proszę o zajmowanych miejsc wyznaczonych w kościele i prosi się o nie przesuwanie miejsc siedzących. W czasie każdej mszy świętej może uczestniczyć jednorazowa 78 osób.
 7. PokażdejmszyświętejmodlimysiędoBogasuplikacjamiorazwypraszamywstawiennictwośw.Sebastiananaczasepidemii.
 8. Zapraszam wszystkich wiernych na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę różańcową w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii o godz. 17.15.
 10. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna będzie nie czynna, a w sprawach losowych proszę o telefoniczny kontakt nr 603 403 219.
 11. Przy wyjściu z kościoła na stolikach znajdują się kartki wypominkowe, które po wypełnieniu proszę składać w zakrystii. Za naszych drogich nam zmarłych modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad po wieczornej mszy świętej w następujące dni tygodnia:
  • Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców ul. Hubala i Legnickiej.
  • Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych z ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.
  • Czwartek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych z Osiedla Dąbrowskiego i Osiedla Młodych.
  • Piątek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych przez mieszkańców Osiedla Staszica i Polanka.
 12. Zachęcam do nabycia czasopism katolickich oraz książeczki, w której są modlitwy za zmarłych odmawiane na cmentarzu, w kościele i w domu. Cena tej książeczki to 5 zł.