Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.04.2018 – 06.05.2018.

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela to V Niedziela Wielkanocna a jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Co dziennie po wieczornej mszy świętej a w Niedzielę i Uroczystości o godz. 17.30
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 1.05. – wtorek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  • 2.05. środa – wspomnienie św. Atanazego. Biskupa i doktora Kościoła oraz Międzynarodowy Dzień Flagi – nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi Narodowej na naszych domach.
  • 3.05.- czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Patronalne święto Parafii M. B. Królowej Polski w Polkowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00. Msze święte w tym dniu są celebrowane wg porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe w tym dniu o godz. 17.30. Jednocześnie jest to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam wszystkich wiernych na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.30.
  • 4.05. – piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Patrona Strażaków , Hutników. Odwiedziny chorych od godz. 9.00
 4. Przyszła niedziela to VI niedziela wielkanocna a jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.10.45 następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca Świętego.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 6. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych zbiorowych na tę mszę świętą.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom ul. Niemcewicza, Naruszewicza, Poselskiej, Rejtana, Kołątaja P. Szlag (2 osoby), Sikora za sprzątanie naszej kaplicy oraz P. Chiżyński, Kurant, Szlag, Sikora, Porębski, Płóciennik- Machnicka, Czaja, Derek, Sadowska, Pańkowski, Kośmider, Projs, Gajdziński, Paprocki za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul. Elektorskiej, Matejki, Krasickiego o zadbanie tym tygodniu o naszą kaplicę.
 8. Na prośbę rodziców pragnę poinformować, że spotkanie zaplanowane na dziś o godz. 12.30 zostało przeniesione na sobotę po wieczornej mszy świętej.
 9. Na stoliku znajdują się albumy oraz Pismo święte wydanie komiksowe dla dzieci. Może być to wspaniałym prezentem dla dzieci na komunię świętą. Albumy można zakupić a Pismo święte na zamówienie.