Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • Z racji zaistniałej sytuacji w Polsce i na świecie msze święte w niedzielę będą sprawowane w normalnym porządku, tzn. o godzinie  9.00, 11.00, 12.30 i 18.00, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Droga Krzyżowa zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego są odwołane.
 • Na każdą mszę świętą będzie wpuszczanych 5 osób. Proszę aby w mszach świętych uczestniczyły tylko osoby zamawiające intencje.

29.03.2020 – 05.04.2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela to V niedziela Wielkiego Postu.
 2. Z racji zaistniałej sytuacji z epidemią panującą w Polsce i świecie, w kaplicy jednorazowo może przebywać 5 osób. Według zaleceń Ks. Biskupa, usilnie prosi się aby osoby, które zamówiły mszę świętą w danym dniu przychodziły przynajmniej 15 minut wcześniej. Po osiągnięciu wymaganej liczby 5 osób, kaplica zostanie zamknięta. Jednocześnie zachęcam do sakramentu spowiedzi wielkopostnej co dziennie pół godziny przed mszą świętą.
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 2.04. – czwartek – pierwszy czwartek miesiąca.
  • 3.04.- piątek – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych są odwołane.
  • 4.04. – sobota – pierwsza sobota miesiąca.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W tym dniu nastąpi błogosławieństwo palm. Jak również jest to pierwsza niedziela miesiąca czyli niedziela adoracyjna. Bardzo proszę, aby na mszę świętą o godz. 9.00 przybyły tylko Zelatorki Żywego Różańca Świętego. Po mszy świętej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa kancelaria parafialna zostaje zamknięta. Osoby w sprawach pilnych prosi się najpierw o kontakt telefoniczny (tel. 603403219).
 6. Do nabycia świece wigilijne w cenie mała 6 zł., duża w cenie 12 zł.
 7. Gorąco zachęcam do przekazanie 1% z podatku na Caritas Diecezji Legnickiej. Wzory podane są na kartkach znajdujących się na stolikach przy wyjściu z kaplicy.
 8. Po każdej mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana nad mieszkańcami naszego miasta i powiatu na czas epidemii.
 9. Zmarł ks. Prałat Ludwik Kośmidek, wieloletni proboszcz parafii św. Michała Archanioła oraz Człowiek zasłużony dla miasta Polkowic.
 10. Przypominam, że Biskup Legnicki mając na uwadze zagrożenie zdrowia i życia udzielił dn.13 marca dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej następującym osobom:
  • a) Osobom w podeszłym wieku
  • b) Osobom z objawami infekcji
  • c) Dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłymi, którzy sprawują nad nimi opiekę
  • d) Osobom, które czują obawę przed zagrożeniem.
 11. Ks. Biskup Legnicki, przypomina o praktyce komunii duchowej. Należy wzbudzić w sobie akt pokuty i skruchy, rozważać czytania z dnia oraz odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Panie nie jestem godzien…”
 12. Wszystkich parafian otaczam modlitwą w tych trudnych czasach i życzę pokoju ducha.