Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.10.2018 – 21.10.2018.

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy dziś XXVIII niedziela zwykła. Jednocześnie przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Dzisiaj w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj również przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej to racji składam wszystkim nauczycielom obfitości darów Ducha Świętego, zdrowia i Bożego błogosławieństwa w kształtowaniu młodzieży i dzieci.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 15.10. – poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Międzynarodowy Dzień Niewidzących
  • 16.10.- wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 40 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  • 17.10 – środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • 18.10. – czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  • 19.10 – piątek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
  • 20.10. – sobota – wspomnienie św. Jana Kantego.
 3. Przyszła niedziela to 29 niedziela zwykła a jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz Rada ekonomiczna parafii przeprowadza zbiórkę na rzecz budowy naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszła niedziela to Niedziela misyjna w czasie której modlić się będziemy o powołania misyjne a także wspierać ofiarami do puszek Papieskie Dzieło Misyjne. Tą niedzielą rozpoczniemy Tydzień misyjny.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 5. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych zbiorowych na tę mszę świętą.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Wasilewskiej, Leśnik i P. Pikor za sprzątanie kaplicy oraz P. Cirko, Kucharska, Kobyłt, Ekiert, Dzadkiewicz, Wasilewska, Pikor, Baranowska, Kulikowski, Kobyłt, Wywiał. Kozioł, Grabska, Ciućmańska, Kuriata, Semczuk, Czajka, Hrywna, Iwanina, Leśnik za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul Dąbrowskiego 16A, 16B, 30, 32A, 32B o zadbanie w tym tygodniu o naszą kaplicę.
 7. Zapraszam wszystkich wiernych na wspólne nabożeństwa różańcowe codziennie dla dzieci, młodzieży i starszych o godz. 17.15.
 8. Zapraszam młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej , Gimnazjum klasy III i młodzież z klas ponadgimnazjalnych na wspólny różaniec we wtorek o godz. 17.15. a po mszy świętej na wspólne spotkanie.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich wiernych na wspólną modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę o godz. 17.15 w czasie której będziemy się modlić w intencji wszystkich rodzin przeżywających różnego rodzaju problemy oraz na mszę świętą a po niej na wspólne spotkanie.
 10. Przy wyjściu z kaplicy na stolikach znajdują się kartki na wypominki. Modlić się będziemy za naszych drogich nam zmarłych przez cały miesiąc listopad.
 11. Zapraszam rodziców dzieci komunijnych na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 a po niej na wspólne spotkanie.
 12. Dzieci mające przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej zapraszam we wtorek na różaniec a następnie zostaną poświęcone różańce komunijne i rozdanie ich dzieciom.