Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01.12.2019 – 08.12.2019 – I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela adwentu czyli modlitewnego i radosnego oczekiwanie na ponowne przyjście Pana. Jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca tzw. niedziela adoracyjna. Z tej to racji po mszy świętej o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.45, następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca Świętego.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. Zapraszam wszystkich a zwłaszcza dzieci z lampionami na msze święte roratnie w poniedziałki o godz. 7.00 – a od wtorku do piątku włącznie o godz. 18.00.
 4. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:
  • 3.12.- wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • 4.12- środa – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Patronalne święto wszystkich Górników
  • 5.12. – czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja do godz.17.45. Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.
  • 6.12.- piątek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców zaś prosimy o dostarczenie prezentów dla swoich dzieci. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • 7.12. – sobota – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i doktora Kościoła. Jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Po zakończonej mszy świętej nabożeństwo pierwszej soboty.
 6. Przyszła niedziela to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcam do skorzystanie w czasie godziny łaski od godz. 12.00.-13.00. Jednocześnie wspieramy modlitewnie i ofiarami do puszek Kościół prześladowany.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Kuciak ( 3 osoby), Dzikowski za sprzątanie naszej kaplicy oraz P. Piasecki, Kuciak, Dzikowski za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul. Hubala 6, 8, 10 o zadbanie w tym tygodniu o naszą kaplicę.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Zając i Żurek za prace wykonane w dolnym kościele św. Sebastiana. Jednocześnie zapraszam wszystkich do prac porządkowych w kościele św. Sebastiana codziennie od godz. 9.00.
 9. Są rozprowadzane opłatki wigilijne przez te same osoby jak w zeszłym roku. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na budowę naszej świątyni.
 10. Do nabycia świece wigilijne w cenie duża 16 zł., mała 6 zł. Ofiary z tych świec przeznaczone są na Caritas na Dzieło Pomocy Dzieciom.
 11. Do nabycia kolorowanki dla dzieci w cenie 5, 50 zł oraz książeczki „Wszystko o Świętej Rodzinie” w cenie 11 zł.
 12. Kancelaria parafialna w środę będzie nie czynna.