Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11.08.2019 – 18.08.2019 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to XIX niedziela zwykła w ciągu roku. Jednocześnie druga niedziela miesiąca. Jak w każdą drugą niedzielę przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 3. Zapraszam na nabożeństwo do Matki Boskiej Łaskawej w każdą środę.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne
  • 13.08.- wtorek – Zapraszam na mszę świętą a po niej na nabożeństwo fatimskie z procesją figurki wkoło kaplicy. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec.
  • 14.08.- środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Jest to Dzień modlitw za Pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach
  • 15.08- czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Rocznica Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego. Msze święte w tym dniu będą celebrowane o godz. 9.00 i o 18.00. Poświęcenie ziół i kwiatów w czasie każdej mszy świętej.
  • 16.08- piątek – wspomnienie dowolne św. Stefana Węgierskiego. Patronalne święto Ks. Biskupa Stefana Cichego.
  • 17.08.- sobota – wspomnienie św.  Jacka, prezbitera.
 5. Przyszła niedziela to XX Niedziela zwykła w ciągu roku. Jednocześnie trzecia niedziela miesiąca. Jak w każdą trzecią niedzielę modlimy się za wszystkich ofiarodawców i darczyńców wspierających naszą parafię oraz rada budowy kościoła przeprowadza zbiórkę na rzecz budowy naszej świątyni. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Pragnę przypomnieć, że w czasie wakacji nie ma mszy świętej o godz. 12.30. Jak również kancelaria parafialna jest czynna tylko w soboty od godz. 9.00 do godz.11.00. Spowiedź święta codziennie w tygodniu pół godziny przed mszą świętą.
 7. Składam serdeczne Bóg zapłać P. Zajączek (2 osoby), Tarasiuk (2 osoby), Smolarczyk, Gromadzka, Skowrońska za sprzątanie naszego kościoła oraz P. Tarasiuk, Łabuda, Puszkarek, Bilaus, Smolarczyk, Zajączek, Geniusz, Śliwak, Gromadzka, Skowroński, Mazur, Wróblewski, Kroczak, Maczyta za złożone ofiary na kwiaty. Jednocześnie zwracam się z prośbą do mieszkańców ul. Małkowskiego, Młodych, Korczaka o zadbanie w tym tygodniu o naszą świątynię.