15.11.2020 – 22.11.2020 – XXIII Niedziela Zwykła
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  – w środę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  – w piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  – w sobotę: wspomnienie Ofiarowania NMP;
  – w przyszła niedzielę: uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. W przyszłą niedzielę 22 listopada po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na spotkanie przyjadą przedstawiciele firmy szyjącej alby i stroje komunijne.
 4. Dziękujemy za ofiary na rzecz misji, wsparcia Republiki Środkowoafrykańskiej. Zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy na rzecz misji 240 zł.
 5. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, w środę o godz. 19.00 spotkanie Rady Ekonomicznej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W homiliach środowych zatrzymamy się nad postacią kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 7. Znajdujemy się w strefie czerwonej. Obowiązujący limit osób mogących przebywać w kościele wynosi 1 osoba na 15 m2. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną.
 8. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.
 9. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.
 10. W listopadzie polecamy naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej po Mszy św. W niedzielę pół godziny przed Mszą św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Porządek modlitwy wypominkowej:
  Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców ul. Hubala i Legnickiej.
  Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych z ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.
  Czwartek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych z Osiedla Dąbrowskiego i Osiedla Młodych
  Piątek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych przez mieszkańców Osiedla Staszica i Polanka.
 11. Poprosiliśmy Siostry Karmelitanki z Gniezna o modlitwę w intencji naszych zmarłych, których imiona odczytujemy w modlitwie wypominkowej. W każdy poniedziałek Siostry będą odmawiały różaniec za zmarłych z naszej Parafii.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.
 13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Michalak. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej