15.11.2020 – 22.11.2020 – XXIII Niedziela Zwykła
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  – w środę: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  – w piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  – w sobotę: wspomnienie Ofiarowania NMP;
  – w przyszła niedzielę: uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 3. W przyszłą niedzielę 22 listopada po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na spotkanie przyjadą przedstawiciele firmy szyjącej alby i stroje komunijne.
 4. Dziękujemy za ofiary na rzecz misji, wsparcia Republiki Środkowoafrykańskiej. Zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy na rzecz misji 240 zł.
 5. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, w środę o godz. 19.00 spotkanie Rady Ekonomicznej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W homiliach środowych zatrzymamy się nad postacią kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 7. Znajdujemy się w strefie czerwonej. Obowiązujący limit osób mogących przebywać w kościele wynosi 1 osoba na 15 m2. Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu oraz zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną.
 8. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.
 9. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.
 10. W listopadzie polecamy naszych bliskich zmarłych w modlitwie wypominkowej po Mszy św. W niedzielę pół godziny przed Mszą św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Porządek modlitwy wypominkowej:
  Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców ul. Hubala i Legnickiej.
  Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych z ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.
  Czwartek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych z Osiedla Dąbrowskiego i Osiedla Młodych
  Piątek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych przez mieszkańców Osiedla Staszica i Polanka.
 11. Poprosiliśmy Siostry Karmelitanki z Gniezna o modlitwę w intencji naszych zmarłych, których imiona odczytujemy w modlitwie wypominkowej. W każdy poniedziałek Siostry będą odmawiały różaniec za zmarłych z naszej Parafii.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.
 13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Michalak. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…