Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Adwentu 29.11.2020 r.
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek: święto św. Andrzeja Apostoła;

– w czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

– w piątek: wspomnienie św. Barbary – patronki górników.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła.

 

 1. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat będziemy rozważali tajemnicę Mszy św.

 

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii – intencja zamówiona przez Żywy Różaniec. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.15.

 

 1. W I-wszy piątek serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Szczególnie zachęcam dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. Po Mszy wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek wspominamy także św. Barbarę. We Mszy św. modlimy się w intencji wszystkich górników o bezpieczną pracę, a także o łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa dla nich i ich rodzin.

 

 1. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu. Po Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 

 1. Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

 

 1. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

 

 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

 

 1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Napierała, śp. Zofia Kukulska. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę, * Tobie ufam, Boże, niech zawód mnie nie spotka. * Niech moi wrogowie nie triumfują nade mną, * nikt bowiem, kto Ci zawierzył, * nie będzie zawstydzony.

Udostępnij…