Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Adwentu 29.11.2020 r.
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– w poniedziałek: święto św. Andrzeja Apostoła;

– w czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

– w piątek: wspomnienie św. Barbary – patronki górników.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła.

 1. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat będziemy rozważali tajemnicę Mszy św.

 1. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii – intencja zamówiona przez Żywy Różaniec. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.15.

 1. W I-wszy piątek serdecznie zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Szczególnie zachęcam dzieci, które będą obchodziły rocznicę I Komunii św. Po Mszy wystawienia Najświętszego Sakramentu i modlitwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek wspominamy także św. Barbarę. We Mszy św. modlimy się w intencji wszystkich górników o bezpieczną pracę, a także o łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa dla nich i ich rodzin.

 1. W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu. Po Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 1. Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

 1. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

 1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

 1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 1. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Napierała, śp. Zofia Kukulska. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

I niedziela Adwetu

Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę, * Tobie ufam, Boże, niech zawód mnie nie spotka. * Niech moi wrogowie nie triumfują nade mną, * nikt bowiem, kto Ci zawierzył, * nie będzie zawstydzony.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej