Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.
 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Czas nawrócenia, pogłębiania relacji z Bogiem, przygotowania się do Wielkanocy. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 • Dzisiaj serdecznie zapraszam na pierwsze Gorzkie Żale o godz. 17.15. Tradycyjnie podczas nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu, także od następnej niedzieli dostępne będą koperty z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. W pierwszą środę miesiąca w szczególny sposób pamiętamy w modlitwie o budowniczych i dobrodziejach naszego kościoła. Ofiarujemy w ich intencji Mszę św. dla żyjących prosząc o Boże bł., a dla zmarłych o pokój wieczny. Naszą modlitwę zanosimy przez wstawiennictwo Matki Bożej łaskawej i św. Jana Pawła II.
 • 1 marca będziemy obchodzić święto państwowe jakim jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu modlimy się w naszej Parafii za tych, którzy oddali swoje życie w obronie wolnej Polski. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do udziału w „Marszu Pamięci”, który zostanie poprzedzony modlitwą podczas Mszy św. o godz. 18:00 w kościele pw. św. Barbary w intencji Ojczyzny i tych co zginęli za wolną i niepodległą w powstaniu antykomunistycznym. Marsz wyruszy o godz. 19:00.
 • W czwartek przypada I. czwartek miesiąca. Pół godz. przed Mszą św. różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich, którzy należą do Różańca w domu parafialnym.
 • W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.15. Nabożeństwo przygotuje i poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przynajmniej dwa razy uczestniczyły w Drodze Krzyżowej. Jest to także I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.15.
 • W sobotę I. sobota miesiąca. Wyjątkowo w tym dniu Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest ściśle związane z objawieniami fatimskim i wynagrodzeniem za zniewagi przeciwko Matce Bożej.
 • KSM zaprasza do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia od 6 do 12 marca o godz. 15.00 przy kościele św. Barbary w intencji życia poczętego i pokoju na świecie.
 • Ogłoszenia Musica Christiana: próba dziecięcej grupy wokalnej we wtorek od godz. 17 00 do 17.45; próba zespołu wokalnego we wtorek od godz.19.00, próba chóru międzyparafialnego w piątek od godz.19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach poszczególnych grup. Pan Sławek zaprasza do współpracy osoby grające na: gitarze akustycznej, instrumentach perkusyjnych, skrzypcach, wiolonczeli. Zapraszamy również do współpracy przy przygotowaniu do Triduum Paschalnego poprzez śpiew i grę na instrumentach. Więcej informacji na ten temat udziela p. Sławek nasz organista.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie