Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Adwentu 06.11.2020 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
– w czwartek: wspomnienie NMP Loretańskiej.

4. Opłatki można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła. Do nabycia są także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Koszt dużej świecy 15 zł, małej 6 zł.

5. W Adwencie zachęcamy do modlitwy lekturą Pisma św., przygotowania się do spowiedzi oraz daru miłosierdzia poprzez wybaczenie tym, którzy wobec nas zawinili oraz daru materialnego.

6. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat będziemy rozważali tajemnicę Mszy św.

7. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się między godziną 12.00 a 13.00 w ramach Godziny Łaski dla całego świata.Tradycja tego nabożeństwa wywodzi się z maryjnego objawienia w Montichiari w którym Matka Bożapowiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

8. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

9. Jak w każdy dziesiąty dzień miesiąca, który w grudniu przypada w czwartek, Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. na godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

10. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

11. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Rozliczenie finansowe za listopad:
ofiary, które wpłynęły na konto bankowe 9.390
ofiary zebrane w kościele: 4.040
ofiary zebrane „ na zeszyt”: 1.120
Razem zebraliśmy 14.550. Na koncie parafii przed 8.11.2020 r. znajdowała się kwota: 2.091 zł. W sumie na koniec listopada parafia na swoim koncie posiadała sumę: 16.641 zł. Z tych pieniędzy zapłaciliśmy zaległe opłaty za prace wcześniej wykonane: prace murarskie przy kościele, prace dekarskie przy kościele i wykonanie dwóch witraży. Suma ta tylko w niewielkim stopniu pokryła zaległe opłaty, które chcielibyśmy, jak najszybciej uregulować.

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

I niedziela Adwetu

Ludu Boży, oto Pan przyjdzie, by zbawić narody; * Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały * i uraduje się wasze serce.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej