Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Adwentu 06.11.2020 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
– we wtorek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;
– w czwartek: wspomnienie NMP Loretańskiej.

4. Opłatki można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła. Do nabycia są także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Koszt dużej świecy 15 zł, małej 6 zł.

5. W Adwencie zachęcamy do modlitwy lekturą Pisma św., przygotowania się do spowiedzi oraz daru miłosierdzia poprzez wybaczenie tym, którzy wobec nas zawinili oraz daru materialnego.

6. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat będziemy rozważali tajemnicę Mszy św.

7. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się między godziną 12.00 a 13.00 w ramach Godziny Łaski dla całego świata.Tradycja tego nabożeństwa wywodzi się z maryjnego objawienia w Montichiari w którym Matka Bożapowiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny członkowie Żywego Różańca mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

8. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

9. Jak w każdy dziesiąty dzień miesiąca, który w grudniu przypada w czwartek, Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. na godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

10. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

11. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

14. Rozliczenie finansowe za listopad:
ofiary, które wpłynęły na konto bankowe 9.390
ofiary zebrane w kościele: 4.040
ofiary zebrane „ na zeszyt”: 1.120
Razem zebraliśmy 14.550. Na koncie parafii przed 8.11.2020 r. znajdowała się kwota: 2.091 zł. W sumie na koniec listopada parafia na swoim koncie posiadała sumę: 16.641 zł. Z tych pieniędzy zapłaciliśmy zaległe opłaty za prace wcześniej wykonane: prace murarskie przy kościele, prace dekarskie przy kościele i wykonanie dwóch witraży. Suma ta tylko w niewielkim stopniu pokryła zaległe opłaty, które chcielibyśmy, jak najszybciej uregulować.

15. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

16. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Ludu Boży, oto Pan przyjdzie, by zbawić narody; * Pan da posłyszeć swój głos pełen chwały * i uraduje się wasze serce.

Udostępnij…