Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

 2. Dzisiaj I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00. Od 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. W liturgii wspominamy:
  w środę: uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św.: 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.00 Orszak Trzech Króli – wspólne kolędowanie. Dla uczestników przygotowaliśmy korony, śpiewniki, poczęstunek gorącą herbatą.

 4. W czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z racji I-wszego czwartku miesiąca od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. Podejmujemy prace związane z budową. Wykonany został kosztorys prac dekarskich. Z przedstawicielem firmy Rduch zostało ustalone rozmieszczenie nagłośnienia i instalacji nagłośnieniowej w kaplicy św. Sebastiana oraz projekt nagłośnienia górnego kościoła. Podejmowane są prace mające na celu oddanie do użytku garażu w budynku domu parafialnego – prace te finansowane są nie z pieniędzy na budowę kościoła, ale z prywatnych oszczędności.

 6. Rozliczenie finansowe za miesiąc grudzień. Wpływy: opłatki 12.374, zbiórka w kościele 8.090, wpłaty na konto 10.430 łącznie: 30.894. Wydatki 15.375 w tym spłata długu za wykonane roboty tynkarskie i dekarskie, rozliczenie z kierownikiem budowy oraz zapłata za wykonanie instalacji elektrycznej – droga ewakuacyjna z kotłowni domu parafialnego i pomiar natężenia światła. Regulujemy długi i zaległości, ale także podejmujemy nowe prace. Planujemy w najbliższym czasie zakupić 300 kg blachy miedzianej na wykonanie koniecznych prac na dachu.

 7. W zakrystii do odbioru są zaświadczenia dotyczące wpłat w ubiegłym roku.

 8. Dzisiaj upływa termin składania plansz uczestnictwa w roratach. Rozdanie nagród w przyszłą niedzielę 10 stycznia na Mszy o godz. 12.30.

 9. Centrum Kultury w Polkowicach oraz nasza Parafia ogłosiły konkurs plastyczny „Codzienne życie św. Sebastiana – patrona Polkowic”. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i naszej Parafii.

 10. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska będzie zmieniona. Zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do kościoła na Mszę św. w ich intencji.
  porządek kolędy:
  – 5 stycznia wtorek ul. Hubala;
  – 8 stycznia piątek ul. Dąbrowskiego;
  – 9 stycznia sobota ul. Legnicka, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna i Biedrzychowa;
  – 13 stycznia środa ul. Akacjowa, Korczaka, Brzozowa, Harcerska, Miłosna, Kusocińskiego, Małkowskiego, Sucharskiego, Baczyńskiego, Klonowa, Kasztanowa, Młodych;
  14 stycznia czwartek os. Polanka.
  Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza. Rodziny i osoby, które chciałyby gościć kapłana powinny zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

 11. W przyszłą niedzielę 10 stycznia o godz. 18.00 Msza św. za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi i Ewangelii.

 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

 13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

boze narodzenie2

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej