Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.
 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

 2. Dzisiaj I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00. Od 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. W liturgii wspominamy:
  w środę: uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św.: 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 11.00 Orszak Trzech Króli – wspólne kolędowanie. Dla uczestników przygotowaliśmy korony, śpiewniki, poczęstunek gorącą herbatą.

 4. W czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z racji I-wszego czwartku miesiąca od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

 5. Podejmujemy prace związane z budową. Wykonany został kosztorys prac dekarskich. Z przedstawicielem firmy Rduch zostało ustalone rozmieszczenie nagłośnienia i instalacji nagłośnieniowej w kaplicy św. Sebastiana oraz projekt nagłośnienia górnego kościoła. Podejmowane są prace mające na celu oddanie do użytku garażu w budynku domu parafialnego – prace te finansowane są nie z pieniędzy na budowę kościoła, ale z prywatnych oszczędności.

 6. Rozliczenie finansowe za miesiąc grudzień. Wpływy: opłatki 12.374, zbiórka w kościele 8.090, wpłaty na konto 10.430 łącznie: 30.894. Wydatki 15.375 w tym spłata długu za wykonane roboty tynkarskie i dekarskie, rozliczenie z kierownikiem budowy oraz zapłata za wykonanie instalacji elektrycznej – droga ewakuacyjna z kotłowni domu parafialnego i pomiar natężenia światła. Regulujemy długi i zaległości, ale także podejmujemy nowe prace. Planujemy w najbliższym czasie zakupić 300 kg blachy miedzianej na wykonanie koniecznych prac na dachu.

 7. W zakrystii do odbioru są zaświadczenia dotyczące wpłat w ubiegłym roku.

 8. Dzisiaj upływa termin składania plansz uczestnictwa w roratach. Rozdanie nagród w przyszłą niedzielę 10 stycznia na Mszy o godz. 12.30.

 9. Centrum Kultury w Polkowicach oraz nasza Parafia ogłosiły konkurs plastyczny „Codzienne życie św. Sebastiana – patrona Polkowic”. Zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i naszej Parafii.

 10. W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska będzie zmieniona. Zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do kościoła na Mszę św. w ich intencji.
  porządek kolędy:
  – 5 stycznia wtorek ul. Hubala;
  – 8 stycznia piątek ul. Dąbrowskiego;
  – 9 stycznia sobota ul. Legnicka, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna i Biedrzychowa;
  – 13 stycznia środa ul. Akacjowa, Korczaka, Brzozowa, Harcerska, Miłosna, Kusocińskiego, Małkowskiego, Sucharskiego, Baczyńskiego, Klonowa, Kasztanowa, Młodych;
  14 stycznia czwartek os. Polanka.
  Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza. Rodziny i osoby, które chciałyby gościć kapłana powinny zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

 11. W przyszłą niedzielę 10 stycznia o godz. 18.00 Msza św. za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi i Ewangelii.

 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

 13. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 14. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…