Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna, Miłosierdzia Bożego 24.04.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty;
  – we wtorek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika – głównego patrona Polski;
  – w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dK – patronki Europy.
 • Dzisiaj dobrowolna zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W poniedziałek i czwartek o godz. 16.30 spotkanie i próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 próbna spowiedź.
 • We wtorek i czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • W środę po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia św. Sebastiana. Także w środę w ramach realizacji przez Stowarzyszenie projektu dotyczącego przypomnienia wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy i koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej patronki kościoła miejskiego w Polkowicach zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców gminy Polkowice.
 • Przyszła niedziela to I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Składam serdeczne podziękowania za pomoc przy przygotowaniu i przeżyciu świąt Wielkanocnych. Dziękuję panu Andrzejowi Pleszka za projekt i pracę przy Bożym Grobie. W jego powstanie olbrzymi wkład miały panie Irka Nowińska, Aldona Opałacz, Magdalena Piasecka i Janina Wojtowicz oraz pan Zbigniew Opałacz. W tym roku Boży Grób miał niezwykłą wymowę. Krzyż z którego wyrastały róże symbolizujący Najświętszą Krew przemawiał bardzo dobitnie. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali datki na kwiaty do Bożego Grobu. To dzięki Państwa hojności dekoracja jest tak bogata w kwiaty. Koszt kwiatów to 2.535 zł. Dziękuję paniom Elżbiecie Paluch i Dorocie Spólnik – Łuczak oraz panu Zbigniewowi Paluch i Mariuszowi Łuczak za wykonanie Ołtarza Adoracji (ciemnicy). Serdeczne podziękowania dla pani Jadwigi Płonka i Małgorzaty Romanowskiej za udekorowane ołtarza Matki Bożej Fatimskiej. Na święta dostaliśmy także nowe obrusy i bieliznę kielichową, które zakupiła pani Jadwiga Płonka. Tegoroczna asysta służby liturgicznej była na najwyższym poziomie. To wielka zasługa Michała Hoffmana, który jako ceremoniarz przeprowadził wszystkie próby ze Służbą Liturgiczną. Dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej za pomoc i zaangażowanie. Asystę przy Bożym Grobie trzymała straż honorowa górników i skautów. Wielkie podziękowania należą się pani Agnieszce Wolak i naszemu zespołowi, który w przepiękny sposób przygotował oprawę muzyczną uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękuję panu Tomaszowi Antoniakowi za wielką pomoc. Nagłośnienie na ten czas podłączył pan Wiesław Musiał. Dziękuję panu Zbigniewowi Opałacz za czuwanie nad całością i wielką pracę wykonaną podczas Świąt.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Zapowiedzi:
  Remigiusz Górecki z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach
  Wiktoria Mielniczek z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach – zap. I.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…