Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.

2. W Wielkim Poście zachęcam do podjęcia postu w środę i piątek oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek tradycyjnie modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Także w czwartek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę odwiedziny chorych. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby ksiądz odwiedził chorego proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii po Mszy św.

5. W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.

6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy przeniesieniu postumentu pod figurę Matki Bożej oraz komody z kaplicy do naszego kościoła. Chcielibyśmy także uporządkować zakrystię przenosząc elementy szopki w inne miejsce. Potrzebujemy do pomocy 6 panów.

7. Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętsze Sakramentu. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. Zapraszamy także górników do pełnienia warty przy Bożym Grobie w piątek po liturgii Męki Pańskiej i w sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Chętne osoby proszę o zgłaszanie się w zakrystii.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Katolickie Przedszkole oraz Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza rekrutację dzieci. Rekrutacja do przedszkola będzie trwać od 22 lutego do 5 marca, natomiast do Katolickiej Szkoły Podstawowej rekrutacja od 22 lutego do 12 marca. Ilość miejsc jest ograniczona. Informujemy również, że w przyszłym roku szkolnym dzieci mogą dołączyć do klasy III i IV w Katolickiej Szkole Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły i na stornie internetowej.

12. Centrum Kultury w Polkowicach i nasza Parafia zapraszają do udziału w konkursie na „palmę wielkanocną”. Termin składania prac do 19 marca. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Centrum Kultury.

13. W ramach dobrego uczynku w Wielkim Poście zachęcam do nabycia kartek wielkanocnych, które zostały wykonane ręcznie. Koszt jednej kartki od 20 zł.

14. Prace budowlane w dolnym kościele w tym tygodniu polegały na pracach wykończeniowych dotyczących instalacji elektrycznej. Stąd także prośba do drogich Parafian. Jakiekolwiek stare i zbędne wyłączniki oświetleniowe, które pozostały Państwu po remoncie mieszkań, chętnie przyjmiemy celem tymczasowej zabudowy w kaplicy św. Sebastiana.

15. Serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Pleszka za wyczyszczenie i przywrócenie blasku i świetności paramentom liturgicznym: trybularz, łódka, gong, świeczniki procesyjne. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przenieść konfesjonał z kaplicy do kościoła oraz panu Franciszkowi Syposz za podłączenie instalacji elektrycznej przy konfesjonale.

16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

2 niedziela wp
Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej