Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.

2. W Wielkim Poście zachęcam do podjęcia postu w środę i piątek oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. Dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek tradycyjnie modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Także w czwartek od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia. W sobotę odwiedziny chorych. Jeżeli ktoś ma życzenie, aby ksiądz odwiedził chorego proszę o zgłoszenie tego faktu w zakrystii po Mszy św.

5. W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.

6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy przeniesieniu postumentu pod figurę Matki Bożej oraz komody z kaplicy do naszego kościoła. Chcielibyśmy także uporządkować zakrystię przenosząc elementy szopki w inne miejsce. Potrzebujemy do pomocy 6 panów.

7. Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętsze Sakramentu. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. Zapraszamy także górników do pełnienia warty przy Bożym Grobie w piątek po liturgii Męki Pańskiej i w sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Chętne osoby proszę o zgłaszanie się w zakrystii.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Katolickie Przedszkole oraz Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza rekrutację dzieci. Rekrutacja do przedszkola będzie trwać od 22 lutego do 5 marca, natomiast do Katolickiej Szkoły Podstawowej rekrutacja od 22 lutego do 12 marca. Ilość miejsc jest ograniczona. Informujemy również, że w przyszłym roku szkolnym dzieci mogą dołączyć do klasy III i IV w Katolickiej Szkole Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły i na stornie internetowej.

12. Centrum Kultury w Polkowicach i nasza Parafia zapraszają do udziału w konkursie na „palmę wielkanocną”. Termin składania prac do 19 marca. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej Centrum Kultury.

13. W ramach dobrego uczynku w Wielkim Poście zachęcam do nabycia kartek wielkanocnych, które zostały wykonane ręcznie. Koszt jednej kartki od 20 zł.

14. Prace budowlane w dolnym kościele w tym tygodniu polegały na pracach wykończeniowych dotyczących instalacji elektrycznej. Stąd także prośba do drogich Parafian. Jakiekolwiek stare i zbędne wyłączniki oświetleniowe, które pozostały Państwu po remoncie mieszkań, chętnie przyjmiemy celem tymczasowej zabudowy w kaplicy św. Sebastiana.

15. Serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Pleszka za wyczyszczenie i przywrócenie blasku i świetności paramentom liturgicznym: trybularz, łódka, gong, świeczniki procesyjne. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przenieść konfesjonał z kaplicy do kościoła oraz panu Franciszkowi Syposz za podłączenie instalacji elektrycznej przy konfesjonale.

16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…