Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela zwykła 17.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

Na Każdej Mszy św. zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła oraz o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

Do dolnego kościoła otrzymaliśmy 32 ławki 3 metrowe. Ławki pochodzą z Parafii św. Maksymiliana Kolbego z Lubina. Dziękuję za pomoc Panom, którzy przyszli i transport panu Andrzejowi Pleszka i panu Mariuszowi Kiełbasińskiemu. Kończymy kładzenie instalacji elektrycznej w dolnym kościele. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi Paluch, Franciszkowi Syposz panu Żmigrodzkiemu za pomoc. Bardzo wiele prac zostało wykonanych. Przygotowujemy się do tynkowania dolnej kaplicy. Dziękuję panu Wiesławowi Kozdroń i panu Ryszardowi Grzesków za pomoc przy pracach dotyczących montażu bram garażowych. Tutaj także wiele pracy zostało wykonane. Prace przy garażu finansowane są z prywatnych oszczędności.

20 stycznia będziemy obchodzili Wielki Odpust ku czci św. Sebastiana. Podczas Mszy dokonamy intronizacji nowego obrazu św. Sebastiana. Obraz ufundowali: Burmistrz Polkowic, Radni Miejscy i Powiatowi, sponsorzy oraz mieszkańcy. Od nabycia są cegiełki na zakup obrazu – wotum zawierzenia patronowi Polkowic.

Centrum Kultury w Polkowicach prezentuje w naszym kościele pokonkursową wystawę o św. Sebastianie.

W zakrystii do odbioru są zaświadczenia dotyczące wpłat w ubiegłym roku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

W każdą środę nowenna do MB Łaskawej, oprócz świąt i uroczystości homilia będzie poświęcona św. Józefowi na podstawie Listu papieża Franciszka Patris corde. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest wykaz odpustów na rok św. Józefa. Taca zbierana w środy zostanie przekazana na zakup rzeczy potrzebnych do kościoła. W ubiegła środę nazbieraliśmy 526 zł. Dziękuje Paniom Elżbiecie Paluch, Dorocie Spólnik – Łuczak, Krystynie Gromadzkiej za zakupienie nowych lekcjonarzy do kościoła. Koszt to 730 zł.

 Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…