Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Adwentu 13.12.2020 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę gaudete – niedzieli radości. Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami.

3. 13-ty grudnia to także rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności” poprzez zapalenie świecy i wystawienie jej w oknie o godz. 19.30. W ten sposób chcemy upamiętniać wszystkich tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić Ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych. Zapalając światło wolności dajemy świadectwo wdzięczności wobec osób i ich rodzin, które nie zawahały się cierpieć i znosić represje w imię podstawowych praw jednostki.

4. W przyszłą niedzielę III. miesiąca zbiórka ofiar na budowę kościoła. Podjęliśmy prace zapewniające wykonanie wentylacji. Polegały one na wywierceniu 21 otworów. 14 w stropach i 7 w ścianie bocznej. Była to trudna i ciężka praca. Wiercenie w konstrukcji żelbetonowej wymagało specjalistycznego sprzętu. Bardzo dziękuję panu Zdzisławowi Sawa i panu Franciszkowi Syposz za poświęcony czas i wykonanie tej pracy.
W dalszych planach mamy dokończenie prac podjętych w dolnym kościele. Tak, abyśmy mogli w dobrych warunkach i w ciepłym pomieszczeniu sprawować Mszę św.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

6. Także w niedzielę 20 grudnia spotkanie i modlitwa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia.

7. Bardzo proszę o kontakt osoby, które wpłaciły pieniądze na rzecz przyszłych witraży.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

9. Opłatki można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła. Do nabycia są także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy 6 zł.

10. W Adwencie zachęcamy do modlitwy lekturą Pisma św., przygotowania się do spowiedzi oraz daru miłosierdzia poprzez wybaczenie tym, którzy wobec nas zawinili oraz daru materialnego.

11. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat rozważamy tajemnicę Mszy św.

12. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

13. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

14. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

16. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

18. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dorota Błaszków, śp. Kazimierz Kurgan. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Radujcie się zawsze w Panu, * raz jeszcze powiadam: radujcie się! * Pan jest blisko.

Udostępnij…