Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Adwentu 13.12.2020 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę gaudete – niedzieli radości. Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami.

3. 13-ty grudnia to także rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności” poprzez zapalenie świecy i wystawienie jej w oknie o godz. 19.30. W ten sposób chcemy upamiętniać wszystkich tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić Ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych. Zapalając światło wolności dajemy świadectwo wdzięczności wobec osób i ich rodzin, które nie zawahały się cierpieć i znosić represje w imię podstawowych praw jednostki.

4. W przyszłą niedzielę III. miesiąca zbiórka ofiar na budowę kościoła. Podjęliśmy prace zapewniające wykonanie wentylacji. Polegały one na wywierceniu 21 otworów. 14 w stropach i 7 w ścianie bocznej. Była to trudna i ciężka praca. Wiercenie w konstrukcji żelbetonowej wymagało specjalistycznego sprzętu. Bardzo dziękuję panu Zdzisławowi Sawa i panu Franciszkowi Syposz za poświęcony czas i wykonanie tej pracy.
W dalszych planach mamy dokończenie prac podjętych w dolnym kościele. Tak, abyśmy mogli w dobrych warunkach i w ciepłym pomieszczeniu sprawować Mszę św.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

6. Także w niedzielę 20 grudnia spotkanie i modlitwa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia.

7. Bardzo proszę o kontakt osoby, które wpłaciły pieniądze na rzecz przyszłych witraży.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

9. Opłatki można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła. Do nabycia są także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy 6 zł.

10. W Adwencie zachęcamy do modlitwy lekturą Pisma św., przygotowania się do spowiedzi oraz daru miłosierdzia poprzez wybaczenie tym, którzy wobec nas zawinili oraz daru materialnego.

11. W czasie Adwentu od wtorku do soboty serdecznie zapraszamy na roraty. Msza św. roratnia o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami oraz serduszkami, na których wypiszą swoje dobre uczynki. W czasie rorat rozważamy tajemnicę Mszy św.

12. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

13. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

14. Zgodnie z zaleceniem Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820.

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

16. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

17. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

18. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Dorota Błaszków, śp. Kazimierz Kurgan. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

I niedziela Adwetu

Radujcie się zawsze w Panu, * raz jeszcze powiadam: radujcie się! * Pan jest blisko.

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej