Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Adwentu 12.12.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00, w poniedziałek o 16.00.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od godz. 16.30 do 17.30.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • we wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dK;
 • Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą Adwentu, nazywaną niedzielą gaudete – radości. W liturgii używamy koloru różowego. W naszej Parafii jest to „słodka niedziela”. Rozprowadzamy ciasto domowych wypieków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup naczynia na wodę święconą. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 występ dzieci, które uczą się tańca w naszej Sali Artystycznej pod kierunkiem pani Marzeny Adamczyk.
 • W Adwencie serdecznie zapraszamy na roraty, które są odprawiane o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami oraz z serduszkami z dobrymi uczynkami. W szczególny sposób o uczestnictwo w roratach proszę dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępne są świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy 16 zł., małej 7 zł. Rozprowadzamy także opłatki wigilijne. Z opłatkiem proszę przyjąć list skierowany do parafian oraz zaproszenie na wizytę duszpasterską. Ofiary z opłatków zostaną przekazane na fundusz budowy kościoła. Osoby i rodziny w trudnej sytuacji materialnej mogą wziąć opłatek za darmo. Przypominamy, że parafia nikogo nie wysyła z opłatkami. Opłatki poświęcone można dostać w kościele.
 • Zapraszamy do udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W prezbiterium znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Akcja trwa do następnej niedzieli.
 • Bardzo dziękuję za włączenie się do akcji Caritasu „Tak, pomagam”. Dziękuję pani Aldonie Opałacz i Magdalenie Piaseckiej za przygotowanie i wydawanie paczek. Łącznie zebraliśmy 232 kg żywności, które zostały wykorzystane do przygotowania 20 paczek żywnościowych. Dziękuję za Wasze dobre serca, bo dzięki tej pomocy 20 rodzin będzie mogło cieszyć się ze świątecznej pomocy i godnie przeżyć nadchodzące święta.
 • W poniedziałek Msza św. o godz. 16.00. Będzie to Msza w 40-ta rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Sprawujemy ją jako dziękczynną za wolną i suwerenną Ojczyznę. Zamówiona została przez Stowarzyszenie Opozycjonistów i Represjonowanych 1956 – 1990 Zagłębia Miedziowego oraz jako dziękczynna za Straż Graniczną, Wojsko, Policję, WOT strzegących granicy polsko – białoruskiej. Po Mszy św. krótki występ artystyczny. W poniedziałek o godz. 19.30 zachęcamy do zapalenia świeczki i wystawienia jej w oknie swojego domu. Niech będzie to światełko wolności i znak, że pamiętamy o tych, którzy oddali życie za wolną i niepodległa Polskę.
 • Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza w poniedziałek  do Kina Polkowice o godz. 11.00 na spotkanie „40 lat pamięci o zamordowanych i represjonowanych”. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia, w trakcie których przywołamy pamięciom zamordowanych i represjonowanych. Jest to ważne wspomnienie dla naszego regionu, ponieważ w tym czasie w kopalni Rudna wybuchł największy robotniczy strajk na Dolnym Śląsku. Spotkanie pn. „40 lat pamięci o zamordowanych i represjonowanych poprowadzi Pan Łukasz Sołtysik – pracownik wrocławskiego oddziału IPN.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w sobotę 18 grudnia. Rano od 8.00 do 9.00 i po południu od 16.00 do 18.00.
 • W przyszłą niedzielę III. miesiąca spotkanie dla dzieci i rodziców przegotowujących się do I Komunii św. W tym dniu spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne. Proszę o przygotowanie zaliczki, jako wpłaty dla firmy, która zajmie się szyciem strojów komunijnych. Także w przyszła niedzielę zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie