Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna, Niedziela Biblijna 01.05.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30 do 17.30.
 • Dzisiaj przypada I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe.
 • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą biblijną przebiegająca pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Podczas tygodnia biblijnego zachęcamy do lektury Ewangelii według św. Łukasza. Wolontariusze ze SP nr 2 pod opieką pani Renaty Chmielowskiej wykonali zakładki z cytatami z Pisma św. Każdy z nas jest zaproszony, aby zabrać taką zakładkę do domu.
 • Rozliczenie za miesiąc kwiecień

Wpływy: zbiórka w kościele i „na zeszyt” 4.900, wpłaty na konto 5.470
razem 10.370 zł
wydatki 1.000 – materiały budowlane przy tynkowaniu przedsionka i wejścia do domu parafialnego.

 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i dK;
  – we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski – głównego patrona Polski;
  – w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  – w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 • Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 • We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 12.30 Msza św. za Ojczyznę. Na początku tej Mszy św. odśpiewamy hymn państwowy dziękując za wolną Polskę, prosząc także o pokój dla naszej Ojczyzny. We Mszy św. weźmie udział poczet sztandarowy Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele służb mundurowych.
 • W środę i czwartek o godz. 16.30 spotkanie i próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W sobotę o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości.
 • W środę i czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • W czwartek przypada I. czwartek miesiąca. Ze względu na próbę do Komunii nabożeństwo majowe po Mszy św. Także w czwartek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi z racji I. piątku miesiąca.
 • W piątek bierzmowanie w naszej Parafii. Sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 18.00 udzieli biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa majowego.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Zapowiedzi:
  Remigiusz Górecki z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach
  Wiktoria Mielniczek z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach – zap. II.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 10.04.2022 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30 do 17.30. W każdą niedzielę 10 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 odmawiamy koronkę za zmarłych...

czytaj dalej