Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.
 • Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętsze Sakramentu. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Rozliczenie finansowe za miesiąc luty:
  wpływy: zbiórka w kościele i „na zeszyt” 4.700, przelewy bankowe 9.425 zł
  wydatki -31 prowadzenie konta i opłata za kartę. W sumie w lutym zebraliśmy 14.094 zł.
 • W Wielkim Poście zachęcam do podjęcia postu w środę i piątek oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W każdą niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W każdy piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.
 • W ramach dobrego uczynku w Wielkim Poście zachęcam do nabycia kartek wielkanocnych, które zostały wykonane ręcznie. Koszt jednej kartki od 20 zł.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. W ostatnią środę zebraliśmy 175 zł. Mamy razem 1.230 zł. Także w środę Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 10 dnia miesiąca oraz krucjata różańcowa za Ojczyznę.
 • Pragniemy poinformować, że 05 marca 2021 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Polkowicach wydał pozwolenie końcowe na użytkowanie budynku domu parafialnego. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego ważnego wydarzenia. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy mają olbrzymi wkład w to dzieło poprzez wykonane prace i wsparcie finansowe. Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy cieszyć się z efektu końcowego. Serdecznie dziękujemy kierownikowi budowy panu Julianowi Tomaszewskiemu za doprowadzenie do odbioru. Podziękowania należą się przedstawicielom Rady Ekonomicznej przy Parafii panu Wiesławowi Kozdroń i panu Zbigniewowi Paluch. Bardzo serdecznie dziękujemy Inspektorom, którzy dokonali kontroli i oceny dokumentacji technicznej za merytoryczne uwagi, profesjonalne podejście, a także życzliwość i bardzo miłe spotkanie w Urzędzie.
 • W sobotę dzięki pomocy Panów z naszej Parafii udało się nam na nowo umeblować zakrystię, uporządkować i zabezpieczyć elementy szopki bożonarodzeniowej, przenieść postument pod figurę Matki Bożej Fatimskiej, konfesjonał oraz komodę z kaplicy do kościoła. Bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy pomagali: panu Wiesławowi Zając; panu Robertowi Łobuda; panu Danielowi Pytlik; panu Dariuszowi Boroń; panu Franciszkowi Syposz; panu Zenonowi Romanowskiemu; panu Konstantemu Świderskiemu; panu Zenonowi Szlag; panu Józefowi Binio; panu Wiesławowi Kozdroń; panu Zbigniewowi Opałacz.
 • Serdecznie dziękuję osobom, które ofiarowały wyłączniki do kaplicy św. Sebastiana.
 • Miło mi jest poinformować iż w naszej parafii rozpoczynamy projekt muzyczny pod nazwą „Musica Christiana” Działanie to – na terenie naszej parafii skierowane jest do wszystkich mieszkańców Polkowic w następujących grupach wiekowych:
  1.Chór Parafialny. Osoby dorosłe powyżej 18 roku życia
  2.Zespół młodzieżowy przedział wiekowy od 8 klasy szkoły podstawowej aż do 4 technikum
  3.Zespół dziecięcy od I klasy do VII klasy szkoły podstawowej Wszelkich dodatkowych informacji udziela Państwu nasz organista p. Sławek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym projekcie muzycznym dla chwały Bożej i pożytkowi nas wszystkich.
 • Dostępne są świece Caritas – paschaliki. Koszt: duża świeca 12 zł, mała 6 zł.
 • W przyszłą niedzielę dzień otwartych drzwi w kaplicy św. Sebastiana. Po Mszy o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 zapraszam do zobaczenia postępów prac w dolnym kościele.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

3 niedziela wp
Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej