Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021 r.

 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.
 • Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętsze Sakramentu. Zakończenie o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Rozliczenie finansowe za miesiąc luty:
  wpływy: zbiórka w kościele i „na zeszyt” 4.700, przelewy bankowe 9.425 zł
  wydatki -31 prowadzenie konta i opłata za kartę. W sumie w lutym zebraliśmy 14.094 zł.
 • W Wielkim Poście zachęcam do podjęcia postu w środę i piątek oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W każdą niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W każdy piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.
 • W ramach dobrego uczynku w Wielkim Poście zachęcam do nabycia kartek wielkanocnych, które zostały wykonane ręcznie. Koszt jednej kartki od 20 zł.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. W ostatnią środę zebraliśmy 175 zł. Mamy razem 1.230 zł. Także w środę Msza św. w intencji Ojczyzny z racji 10 dnia miesiąca oraz krucjata różańcowa za Ojczyznę.
 • Pragniemy poinformować, że 05 marca 2021 r. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Polkowicach wydał pozwolenie końcowe na użytkowanie budynku domu parafialnego. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego ważnego wydarzenia. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy mają olbrzymi wkład w to dzieło poprzez wykonane prace i wsparcie finansowe. Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy cieszyć się z efektu końcowego. Serdecznie dziękujemy kierownikowi budowy panu Julianowi Tomaszewskiemu za doprowadzenie do odbioru. Podziękowania należą się przedstawicielom Rady Ekonomicznej przy Parafii panu Wiesławowi Kozdroń i panu Zbigniewowi Paluch. Bardzo serdecznie dziękujemy Inspektorom, którzy dokonali kontroli i oceny dokumentacji technicznej za merytoryczne uwagi, profesjonalne podejście, a także życzliwość i bardzo miłe spotkanie w Urzędzie.
 • W sobotę dzięki pomocy Panów z naszej Parafii udało się nam na nowo umeblować zakrystię, uporządkować i zabezpieczyć elementy szopki bożonarodzeniowej, przenieść postument pod figurę Matki Bożej Fatimskiej, konfesjonał oraz komodę z kaplicy do kościoła. Bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy pomagali: panu Wiesławowi Zając; panu Robertowi Łobuda; panu Danielowi Pytlik; panu Dariuszowi Boroń; panu Franciszkowi Syposz; panu Zenonowi Romanowskiemu; panu Konstantemu Świderskiemu; panu Zenonowi Szlag; panu Józefowi Binio; panu Wiesławowi Kozdroń; panu Zbigniewowi Opałacz.
 • Serdecznie dziękuję osobom, które ofiarowały wyłączniki do kaplicy św. Sebastiana.
 • Miło mi jest poinformować iż w naszej parafii rozpoczynamy projekt muzyczny pod nazwą „Musica Christiana” Działanie to – na terenie naszej parafii skierowane jest do wszystkich mieszkańców Polkowic w następujących grupach wiekowych:
  1.Chór Parafialny. Osoby dorosłe powyżej 18 roku życia
  2.Zespół młodzieżowy przedział wiekowy od 8 klasy szkoły podstawowej aż do 4 technikum
  3.Zespół dziecięcy od I klasy do VII klasy szkoły podstawowej Wszelkich dodatkowych informacji udziela Państwu nasz organista p. Sławek. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym projekcie muzycznym dla chwały Bożej i pożytkowi nas wszystkich.
 • Dostępne są świece Caritas – paschaliki. Koszt: duża świeca 12 zł, mała 6 zł.
 • W przyszłą niedzielę dzień otwartych drzwi w kaplicy św. Sebastiana. Po Mszy o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 zapraszam do zobaczenia postępów prac w dolnym kościele.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…