Ogłoszenia duszpasterskie III niedziela zwykła 24.01.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę zwykłą

  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
– we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;
– w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

3. 20 stycznia obchodziliśmy Wielki Odpust ku czci św. Sebastiana. Podczas Mszy dokonaliśmy intronizacji nowego obrazu św. Sebastiana oraz zawierzenia św. Sebastianowi miasta i mieszkańców Polkowic. Obraz ufundowali: Burmistrz Polkowic, Radni Miejscy i Powiatowi, sponsorzy oraz mieszkańcy. Od nabycia są cegiełki na zakup obrazu – wotum zawierzenia patronowi Polkowic.

4. W tym tygodniu podejmujemy prace związane ze stawianiem ścian działowych w kaplicy św. Sebastiana.

5. Centrum Kultury w Polkowicach prezentuje w naszym kościele pokonkursową wystawę o św. Sebastianie.

6. W zakrystii do odbioru są zaświadczenia dotyczące wpłat w ubiegłym roku.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

8. W każdą środę nowenna do MB Łaskawej, oprócz świąt i uroczystości homilia będzie poświęcona św. Józefowi na podstawie Listu papieża Franciszka Patris corde. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest wykaz odpustów na rok św. Józefa. Taca zbierana w środy zostanie przekazana na zakup rzeczy potrzebnych do kościoła. Ostatnio zakupiliśmy ampułki do Mszy św. koszt 400 zł.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

3 niedziela zwykla 1