Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Adwentu 19.12.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
 • Dzisiaj przypada III. niedziela miesiąca. Spotkanie dla dzieci i rodziców przegotowujących się do I Komunii św. W tym dniu spotkanie z firmą szyjącą stroje komunijne. Także dzisiaj zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła.
 • W Adwencie serdecznie zapraszamy na roraty, które są odprawiane o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami oraz z serduszkami z dobrymi uczynkami. W szczególny sposób o uczestnictwo w roratach proszę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W tym tygodniu w czwartek zakończenie rorat.
 • W poniedziałek przypada 20. Dzień miesiąca. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Sebastiana o ustanie pandemii oraz łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin. Ze względu na okres przedświąteczny oraz pandemię nie będzie spotkania Stowarzyszenia św. Sebastiana.
 • W piątek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. „pasterskie” o godz. 22.00 i 24.00. Zachęcamy do zachowania postnego charakteru tego dnia.
 • W sobotę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. niedzielny. W niedzielę 26 grudnia II dzień Bożego Narodzenia – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Tradycyjnie taca z drugiego dnia świąt przekazywana jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Rozprowadzamy opłatki wigilijne. Z opłatkiem proszę przyjąć list skierowany do parafian oraz zaproszenie na wizytę duszpasterską. Ofiary z opłatków zostaną przekazane na fundusz budowy kościoła. Osoby i rodziny w trudnej sytuacji materialnej mogą wziąć opłatek za darmo. Przypominamy, że parafia nikogo nie wysyła z opłatkami. Opłatki poświęcone można dostać w kościele.
 • Zapraszamy do udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W prezbiterium znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Akcję kończymy w dzisiejszą niedzielę.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie