Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

 1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

 2. Na Mszy św. o godz. 9.00 Harcerze z hufca ZHP Polkowice przekażą betlejemskie światełko pokoju, które każdy z nas będzie mógł zabrać do swojego domu.

 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

 4. Także w dzisiejszą niedzielę spotkanie i modlitwa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia.

 5. Dzisiejsza niedziela to III niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka ofiar na budowę kościoła. Bardzo dziękuję za wsparcie naszych działań i za ofiary przekazywane w kościele i przelewami na konto budowy kościoła. Nasza Parafia posiada specjalne konto budowy: nr konta: 87 1090 2109 0000 0005 5002 8826. Wpływy i wydatki na bieżąco są kontrolowane przez Radę Ekonomiczną Parafii. Także każdy Parafianin ma możliwość zapoznania się ze stanem finansowym Parafii – finanse na koncie Parafii mają charakter jawny.

 6. Podejmujemy szereg prac. Jeszcze raz dziękuję panu Zdzisławowi Sawa i panu Franciszkowi Syposz za zakończenie prac przy wentylacji kościoła. Ostatnie 7 otworów na ścianie bocznej wymagało sporo pracy. Otwory te musieliśmy wykonać, aby w przyszłości móc ruszyć z pracami murarskimi na bocznej ścianie kościoła. Została opracowana dokumentacja techniczna dotycząca wyjść ewakuacyjnych i oświetlenia awaryjnego z budynku domu parafialnego. Wykonaliśmy również prace elektryczne polegające na przepięciu kabli i stworzeniu nowej struktury zasilania elektrycznego plebanii i kaplicy św. Sebastiana. Bardzo dziękuję panu Zbigniewowi Paluch za wykonanie tych prac. Serdecznie dziękuję panu Henrykowi Gorbal za prace podejmowane przy domu parafialnym oraz panu Wiesławowi Kozdroń za pomoc przy kompletowaniu dokumentacji technicznej, którą składamy w poszczególnych urzędach, aby móc podejmować następne prace.

 7. W naszej Parafii pojawiły się 4 nowe klęcznik, które zostały przekazane przez Parafię św. Michała Archanioła. Dziękujemy za ten dar. Podziękowania także dla pana Andrzeja Pleszka i pana Franciszka Syposz za pomoc w przetransportowaniu tych klęczników do naszego kościoła.

 8. Opłatki można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła.

 9. Ostatnie Msze roratnie we wtorek i środę o godz. 18.00.

 10. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Także w środę spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i ministrantów o godz. 9.00.

 11. W tym tygodniu serdecznie zapraszam do skorzystania z możliwości spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia. Ze względu na epidemię i obostrzenia nie zapraszamy innych księży do spowiedzi. Spowiedź w naszej Parafii będzie w następującym porządku:
  – w poniedziałek 21 grudnia rano od 8.00 do 9.00;
  – we wtorek 22 grudnia rano od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00;
  – w środę 23 grudnia rano od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00.

 12. W czwartek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. pasterskie o godz. 22.00 i 24.00.

 13. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak niedzielę: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W sobotę święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze także w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia Świąt przekazywana jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

 15.  Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 16. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

 17. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Surko, śp. Stefania Wojtczak. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Niebiosa, spuśćcie Sprawiedliwego jak rosę, * niech jak deszcz spłynie z obłoków, * niech się otworzy ziemia i zrodzi Zbawiciela.

Udostępnij…