Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza 08.05.2022 r.
 • Porządek Mszy św. zmieniony ze względu na uroczystość I Komunii św. Msze św. celebrowane będą o godz.: 9.00, 11.00, i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 10.00.
 • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Dobrego Pasterza” i rozpoczyna  w kościele 59 światowy tydzień modlitw o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana”– zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwie majowym
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski;
  – w piątek wspomnienie NMP z Fatimy;
  – w sobotę święto św. Macieja, Apostoła.
 • Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 • We wtorek 10 maja odbędzie się spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 udziałem w nabożeństwie majowym i modlitwie za zmarłych oraz Mszy św. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
 • W czwartek 12 maja zapraszamy na Mszę św. i modlitwę uwielbienia: „Powróćmy dziś do Pana” śpiew i słowo Bartek Jaskot, gitara Witek Góral. Ta modlitwa niech będzie także dziękczynieniem za sakrament bierzmowania. Zapraszam na nią tych, którzy w zeszły piątek przyjęli bierzmowanie. Po zakończonej modlitwie rozdanie pamiątek bierzmowania. Zapraszam także na ten dzień młodzież z klas 7, która w przyszłym roku będzie przyjmować sakrament bierzmowania. Po modlitwie, krótkie spotkanie dla nich.
 • W piątek pierwsze nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, różaniec fatimski i apel jasnogórski.
 • W zeszły piątek pan Zbigniew Opałacz otrzymał z rąk biskupa Andrzeja Siemieniewskiego medal – zasłużony dla Diecezji Legnickiej w 30. rocznicę jej ustanowienia. Jest to podziękowanie za pracę oraz zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej. Panu Zbigniewowi i rodzinie serdecznie gratulujemy wyróżnienia.
 • Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 na spotkanie zapraszam rodziców dzieci z klas II, którzy w przyszłym roku będą przystępowali do I Komunii św. Także w przyszłą niedzielę dobrowolna zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…