Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Dzisiaj dzień otwartych drzwi w kaplicy św. Sebastiana. Po Mszy o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 zapraszam do zobaczenia postępów prac w dolnym kościele. W podejmowanych pracach kontynuujemy prace tynkarskie, otrzymaliśmy także projekt wystroju prezbiterium i posadzki w dolnym kościele.
 • W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca po Mszy o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Do odbioru będą stroje komunijne dla dzieci. Po Mszy wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • Tradycyjnie w III niedzielę miesiąca przeprowadzamy zbiórkę dobrowolnych ofiar na prace przy kościele.
 • W Wielkim Poście zachęcam do podjęcia postu w środę i piątek oraz do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W każdą niedzielę o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W każdy piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania.
 • W ramach dobrego uczynku w Wielkim Poście zachęcam do nabycia kartek wielkanocnych, które zostały wykonane ręcznie. Koszt jednej kartki od 20 zł.
 • W ramach projektu Musica Christiana spotkanie zespołu dziecięcego wokalno-instrumentalnego (klasy I – VII SP) odbędzie się we wtorek tj. 16 marca o godz. 16.30 w byłej kaplicy. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach muzycznych tej grupy. Dodatkowych informacji na ten temat udziela p. Sławek – nasz organista.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. W ostatnią środę zebraliśmy 210 zł. Mamy razem 1.440 zł.
 • W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Diecezji Legnickiej oraz WSD w Legnicy. Droga Krzyżowa o godz. 17.15 prowadzona przez Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice. Msza św. o godz. 18.00. Z racji przypadającej w tym dniu uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.
 • W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów. Na godz. 10.00 bardzo proszę o pomoc panów, którzy chcieliby pomóc przy porządkowaniu kościoła: przeniesienie rzeczy z klatki schodowej do magazynku, przeniesienie obrazu.
 • W sobotę z racji 20 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Sebastiana. Zapraszam na Mszę św. wieczorną.
 • Dostępne są świece Caritas – paschaliki. Koszt: duża świeca 12 zł, mała 6 zł.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

4 niedziela wp

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej