Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.
 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30 do 17.30.
 • Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. o godz. 12.30 rozdanie książeczek komunijnych. Także tradycyjna zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła.
 • Dostępne są paschaliki na stół wielkanocny. Akcja wspiera pacjentów przebywających w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu. Koszt paschalika 8 zł.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marek Kurzawa, proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Sobinie. Spowiedź na zakończenie rekolekcji w środę 29 marca. Taca z niedzieli 26 marca przeznaczona jest dla ks. Rekolekcjonisty, za trud głoszenia Słowa. Zachęcam do udziału w rekolekcjach oraz do modlitwy w int. Rekolekcjonisty oraz o dobre owoce przeżycia tego czasu.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie w Parafii św. Michała Archanioła z siostrą Angelą Musolesi. Szczegóły na plakacie.
 • Trwamy w czasie Wielkiego Postu. Czasie nawrócenia, pogłębiania relacji z Bogiem, przygotowania się do Wielkanocy. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 i w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 • Dzisiaj serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 17.15. Tradycyjnie podczas nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Dostępne są także koperty na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Jest to dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 9.00 włączenie do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które pragną przystąpić do modlitwy i duchowo wspierać obronę życia zapraszam do wpisania się na listę i przyjścia w sobotę ze świecą.
 • Także w sobotę 25 marca konferencja „Rodzina wspólnotą życia i miłości, darem, który zobowiązuje”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy trzy konferencje: o godz. 10.10 „Codzienność, emocje, potrzeby – jak wytrwać w wierności małżeńskiej w dzisiejszym świecie”, wykład poprowadzi pani psycholog Barbara Malinowska, o godz. 11.15 „Kilka kroków do silnych relacji, w rodzinie i środowisku” wykład poprowadzi pani pedagog Zofia Łabuz i o godz. 12.10 „Tak, dla życia. Rola matki, ojca, dzieci i dziadków w rodzinnym procesie wychowania do odpowiedzialności” wykład poprowadzi pani psycholog Jadwiga Orzechowska. Organizatorem spotkania są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej i Parafia pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął bp Andrzej Siemieniewski, biskup legnicki. Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu. Proszę, aby w spotkaniu udział wzięli rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak, proboszcz

ogloszenia duszpasterskie