Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • Serdecznie dziękuję za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Były to bardzo dobre
  i głębokie duchowo rekolekcje wygłoszone przez wykładowcę naszego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. dr Bogusława Wolańskiego. Owocem rekolekcji będzie powstanie w naszej Parafii grupy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Także od przyszłej niedzieli 10 minut przed Mszą św. będziemy odmawiali koronkę za zmarłych wspominając naszych bliskich, którzy odeszli
  w ostatnich 12 miesiącach.
 • Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Siostry Uczennice Krzyża, które dzielą się świadectwem swojej wiary i powołania. Siostry prowadzą także kwestę dobrowolnych ofiar do puszek na wsparcie budowy domu rekolekcyjnego w Czmońcu.
 • Do środy zastępuje mnie ks. Tomasz Hęś – proboszcz parafii św. Urszuli w Gwizdanowie. Telefon kontaktowy do księdza Tomasza wywieszony jest przy drzwiach wejściowych do kościoła. Można się z nim także skontaktować po każdej Mszy św. wieczornej w zakrystii
  w naszym kościele.
 • Przyszła niedziela to I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.
 • W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie Stowarzyszenia św. Sebastiana, na którym przyjęliśmy 10 nowych członków. Obecnie jako Stowarzyszenie realizujemy projekt dotyczący 25 rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła do Legnicy i koronacji ikony MB Łaskawej z Krzeszowa, naszej Patronki. Osoby zainteresowane włączeniem się w działania Stowarzyszenia prosimy o kontakt.
 • Przy wyjściu z kościoła są na nabycia „paschaliki” Caritas. Kosz małej świecy 8 zł, dużej 16 zł. Zachęcamy do nabycia świecy caritasu, która zapłonie jako płomyk miłości podczas wielkanocnego śniadania. Tegoroczna akcja wielkanocna przeznaczona jest na pomoc ludziom przebywającym w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu.
 • Pragniemy poinformować, że do dzisiejszej niedzieli w ramach jałmużny wielkopostnej, która była składana do puszek przy wyjściu z kościoła oraz wpłat na konto zebraliśmy na pomoc Ukrainie – w naszym przypadku konkretnie na pomoc dla ks. Tadeusza 6.034 zł. Przypominamy, że przez cały Wielki Post istnieje możliwość wsparcia działań mających na celu pomoc ks. Tadeuszowi oraz rodzinom ukraińskim mieszkającym w Polkowicach przez złożenie ofiary do puszki z napisem jałmużna wielkopostna. Zachęcamy, aby przy składaniu jałmużny wzbudzić intencję ofiarowania jej za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 • Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Tradycyjnie podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.15. Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Jest to także I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi podczas nabożeństwa drogi krzyżowej. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. W przyszły piątek 8 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami Polkowic. Rozpoczęcie
  w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00. Zakończenie około godz. 21.00 apelem jasnogórskim przy kościele Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorami Drogi Krzyżowej są wszystkie polkowickie Parafie oraz Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice.
 • Podczas uroczystości Zwiastowania Pańskiego 10 osób przyjęło duchową adopcję dziecka poczętego. Serdecznie dziękuję za Waszą modlitwę i troskę o ludzkie życie, które jest darem Boga.
 • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do przyjęcia ikony świętego Sebastiana do swojego domu i całodzienną modlitwę, jako dobre przeżycie tego czasu.
 • KSM diecezji legnickiej w ramach akcji 40 dni dla Życia organizuje Modlitewny Flash Mob, który polega na odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony życia i pokoju na świecie. W Polkowicach odbywać się on będzie w dniach 4 – 9 kwietnia 2022 r.
  o godz. 15.00 na rynku, koło kościoła św. Barbary. W trakcie wydarzenia zbiórka rzeczowa dla Domu Samotnej Matki w Legnicy.
 • Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach ogłasza nabór na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja odbywa się w terminie: 14.02- 31.03.2022. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie szkoły tel: 76 742 27 32.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  Grzegorz Bocoń z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach
  i Daria Ewa Ciesielska z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach – zapowiedź I.;

  Krystian Patryk Małecki z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach
  i Zuzanna Małecka z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach – zapowiedź I.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału
  w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…