Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela zwykła 30.01.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 69. Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd oraz o roli, jaką w ciągu wieków odegrał i nadal odgrywa w niesieniu pomocy ludziom dotkniętym najstarszą i najstraszniejszą chorobą Kościół katolicki.
 • W naszej Parafii na prośbę biskupa legnickiego modlimy się o pokój na Ukrainie. Biskup Andrzej prosi, aby podczas każdej Eucharystii dodać w modlitwie wiernych wezwanie o pokój oraz w najbliższym czasie po zakończeniu każdej Mszy świętej odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” w postawie klęczącej.
 • Dzisiaj w nasze parafii „słodka niedziela”. Sprzedajemy ciasta domowych wypieków. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy upiekli ciasta i zajmują się ich rozprowadzaniem. Uzyskany dochód przeznaczony jest na wyposażenie kościoła. Zamierzamy zakupić m.in. ozdobny pulpit na miejsce przewodniczenia.
 • Przyszła niedziela to I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na temperaturę w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do Mszy wieczornej.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w środę święto Ofiarowania Pańskiego;
  – w czwartek wspomnienie św. Błażeja; biskupa i męczennika
  – w sobotę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 • W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Kościół wszystkim ważniejszym wydarzeniom z życia Chrystusa daje w liturgii szczególnie uroczysty charakter. Święto Ofiarowania Pana Jezusa należy do najdawniejszych, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV w., a więc zaraz po ustaniu prześladowań. Dwa wieki później pojawiło się również w Kościele zachodnim. Tradycyjnie dzisiejszy dzień nazywa się dniem Matki Bożej Gromnicznej.
  Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd pobłogosławienia gromnic. Na Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Łaskawej. Ostatnio podczas nowenny zebraliśmy 300 zł. W kasie mamy 3.040 zł.
  W środę także rozbieramy dekorację bożonarodzeniową. Osoby, które chciałyby pomóc zapraszam w środę po Mszy św.
 • W czwartek I. czwartek miesiąca. O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Jest to także wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Na zakończenie Mszy św. specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja. Po błogosławieństwo wierni najczęściej podchodzą do stopni ołtarza. Kapłan nie tylko wypowiada stosowne słowa, ale i dotyka gardeł dwiema świecami. Warto sobie w tym dniu szczególnie uświadomić moc wiary. To ona decyduje o skuteczności sakramentaliów, do których Kościół zalicza błogosławienie gardeł. Są to znaki umacniające w nas łaski otrzymane w sakramentach i lepiej przygotowujące do ich przyjęcia. Tak więc nie ma żadnej magii w tym obrzędzie, bo nie dotyk ma moc uzdrawiania. Jest on jedynie zewnętrznym znakiem naszej wewnętrznej ufności we wstawiennictwo św. Błażeja.
 • W piątek I. piątek miesiąca. Ze względu na temperaturę w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także okazja do spowiedzi z racji I. piątku od godz. 17.00. Praktyka 9 pierwszych piątków miesiąca znana jest w Kościele od wielu lat. Wiąże się z objawieniami o Najświętszym Sercu Jezusa, jakich doświadczyła francuska siostra zakonna Małgorzata Maria Alacoque. Pan Jezus obiecał jej, że każdy, kto będzie przyjmował komunię świętą wynagradzającą przez 9 kolejnych piątków miesiąca, ten umrze w stanie łaski uświęcającej i znajdzie schronienie w Jego Sercu. Praktyka pierwszych piątków polega na uczestnictwie we mszy św. i przyjęciu komunii św. przez kolejnych 9 miesięcy. Jeśli zachodzi taka konieczność, należy przystąpić wcześniej do sakramentu pokuty i pojednania.
 • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękuję za przyjęcie mnie po „kolędzie”. Dziękuję za dobre rozmowy, uwagi dotyczące nasze Parafii. Możliwość wspólnej modlitwy i pobłogosławienia Waszych mieszkań.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…