Ogłoszenia duszpasterskie IV niedziela zwykła 31.01.2021 r.
  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego;
– w środę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;
– w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
– w sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

3. Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji nazywane Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie świec. Na Mszy św. o godz. 18.00 pobłogosławienie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej, homilia poświęcona będzie św. Józefowi według rozważań na podstawie Listu Apostolskiego papieża Franciszka „Patris corde”. W ubiegłą środę taca wyniosła 190 zł. Razem posiadamy już 320 zł. Zbieramy na żelazko parowe z bazą i deskę do prasowania. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Po Mszy św. specjalny obrzęd pobłogosławienia wiernych świecami św. Błażeja.

6. W czwartek z racji I-go czwartku miesiąca modlimy się o liczne, święte i nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Intencję Mszy św. zamówiła wspólnota Żywego Różańca. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca.

7. W piątek I-wszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Z racji I-wszego piątku miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji o godz. 17.45.

8. W tym tygodniu podejmujemy prace związane tynkowaniem kaplicy św. Sebastiana. Potrzebujemy także do pomocy osoby przy pracach związanych z wykończeniem instalacji elektrycznej. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałek na godz. 9.00.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”, w których znajduje się pokazała relacja z uroczystości odpustowych ku czci św. Sebastiana.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Teresa Rzepka, śp. Stanisław Jaworski, śp. Halina Opalska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o pokój wieczny. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…