Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we wtorek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy;

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu. Radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana oraz przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Na każdej Mszy św. pobłogosławienie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w kościele. Wszystkie ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone przekażemy na budowę naszego kościoła.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na spotkanie przyjadą przedstawiciele firmy szyjącej alby i stroje komunijne.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. W homiliach środowych zatrzymamy się nad postacią kardynała Stefana Wyszyńskiego.

6. W środę po Mszy św. spotkanie zespołu katechetycznego. Serdecznie zapraszam Panie Katechetki.

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie z ministrantami posługującymi w naszej Parafii.

8. Możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy świętej modlimy się do Boga suplikacjami oraz wypraszamy wstawiennictwo św. Sebastiana na czas epidemii.

9. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Legnickiego kancelaria parafialna pozostaje zamknięta, a w sprawach losowych proszę o kontakt telefoniczny 608670820

10. W tym tygodniu po raz ostatni modlimy się na wypominkach. W niedzielę pół godziny przed Mszą św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W pozostałe dni po Mszy św.
Porządek modlitwy wypominkowej:
Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców ul. Hubala i Legnickiej.
Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych z ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.
Czwartek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych z Osiedla Dąbrowskiego i Osiedla Młodych.
Piątek – modlić się będziemy za zmarłych polecanych przez mieszkańców Osiedla Staszica i Polanka.

11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

12. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

13. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Piotr Śnieżko, śp. Helena Bocian. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz