Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021 r.
  • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
  • Od wtorku rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Po Mszy św. modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. O godz. 11.00 Msza święta prymicyjna księdza Karola Diduszka o godz. 12.30 rocznica I Komunii. Próba i spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę po Mszy św. Ze względu na prymicje i rocznicę komunii nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, zmiany tajemnic różańcowych i sprawozdania finansowego z poprzedniego miesiąca. Wszystko zostaje przesunięte na następną niedzielę.
  • W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Łaskawej – nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszam na Mszę św. odpustową o godz. 18.00, którą odprawi i homilie wygłosi ks. Tomasz Hęś długoletni przewodnik grupy I Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej na Jasną Górę oraz ojciec duchowny dekanatu Polkowice. Podczas odpustu wystąpi nasz chór parafialny, schola, zespół młodzieżowy oraz instrumentaliści. Serdecznie dziękuję panu Sławkowi naszemu organiście za przygotowanie i prowadzenie chóru, scholi i zespołu młodzieżowego. W tę środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Łaskawej. Ostatnio podczas nowenny zebraliśmy 340 zł razem mamy 1570 zł.
  • W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 z procesją eucharystyczną i 18.00. Ze względu na ograniczenia procesję zrobimy wewnątrz kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. W tym roku kolejka wypada na mieszkańców osiedla Polanka. Jest to także I-wszy czwartek miesiąca jednak ze względu na uroczystość nie będzie różańca prowadzonego przez Wspólnotę Różańcową.
  • W piątek przypada I-wszy piątek miesiąca. Od godz. 15.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.
  • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić w przyszłym roku. W tym roku nie ma już wolnych terminów.
  • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

trojca