Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na rzecz budowy naszego kościoła.
 • Przez cały miesiąc maj modlimy się litanią Loretańską do Matki Bożej pół godziny przed Msza św. W niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W sobotę, że względu na wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego litania zostanie odmówiona przed Mszą św. o godz. 18.00 bez wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Rocznica I Komunii 6 czerwca o godz. 12.30. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych dzisiaj po Mszy o godz. 12.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na Mszę świętą w sobotę 22 maja w wigilię uroczystości. Msza będzie miała uroczysty charakter. Podczas Mszy odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i łaski sakramentu bierzmowania (proszę o zabranie ze sobą świec). Rozbudowana liturgia słowa 5 czytań. Oprawę Mszy św. przygotował zespół muzyczny z Lubina. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30. Adorację poprowadzi wspólnota małżeńska Ekipy Notre Dame. Po czuwaniu organizatorzy zapraszają na agapę do starej kaplicy.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek 21 maja po wieczornej mszy świętej około godziny 19.00 w kaplicy. Próby zespołu dziecięcego wokalnego wtorek i czwartek w godzinach 16.30-17.30 szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w tych zajęciach muzycznych dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Sławek nasz organista.
 • Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach ogłasza nabór do klasy 1. W roku szkolnym 2021/2022 planowana jest klasa o profilu językowym z rozszerzonym językiem angielskim. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, troszczymy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy naukę w małolicznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie szkoły tel. 767422732.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. W ostatnią środę zebraliśmy 280 zł. Razem mamy 1060 zł. W środę po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
 • W czwartek przypada 20-ty dzień miesiąca. Tradycyjnie modlimy się przez wstawiennictwo św. Sebastiana. Na Mszę św. zapraszam Stowarzyszenie Świętego Sebastiana. Po Mszy się spotkanie w domu parafialnym.
 • Dzisiejszy koncert pani Sary Dragan został przeniesiony na niedzielę 23 maja Stowarzyszenie św. Sebastiana zaprasza na koncert o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić w przyszłym roku. W tym roku nie ma już wolnych terminów.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Danuta Grycuk, śp. Jan Walasik. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

wniebowstapienie