Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 09.05.2021 r.
 • Porządek Mszy św. ze względu na I Komunię zmieniony: 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w czwartek: wspomnienie MB z Fatimy;
  – w piątek: święto św. Macieja Apostoła.
 • Przez cały miesiąc maj modlimy się litanią Loretańską do Matki Bożej pół godziny przed Msza św. W niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 • Rocznica I Komunii 6 czerwca o godz. 12.30. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 16 maja po Mszy o godz. 12.30.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek tj. 14 maja po wieczornej mszy świętej około godziny 19.00 w kaplicy. Próby zespołu dziecięcego wokalnego wyjątkowo tylko w czwartek w godzinach 16.30-17.30 szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w tych zajęciach muzycznych dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii św. W dalszym ciągu zapraszamy młodzież licealną oraz „starszą” do udziału w zajęciach młodzieżowej grupy muzycznej, która swoje spotkania ma w czwartki o godz. 19.00 w kaplicy Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Sławek nasz organista.
 • Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach ogłasza nabór do klasy 1. W roku szkolnym 2021/2022 planowana jest klasa o profilu językowym z rozszerzonym językiem angielskim. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, troszczymy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy naukę w małolicznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie szkoły tel. 767422732.
 • W czwartek odbyło się spotkanie rady Ekonomicznej. Omawialiśmy przede wszystkim sprawy związane z budową kaplicy św. Sebastiana. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i pracę na rzecz Parafii. W szczególny sposób pragnę podziękować Panu Zbigniewowi Paluch za bardzo merytoryczne i profesjonalne podejście do spraw związanych z budową. Dziękuję za przygotowywanie dokumentacji. Wiedza, którą Pan Zbyszek dysponuje jest dla nas niezwykle cenna.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom. Dzięki Waszej życzliwości spłaciliśmy już krzyż. W ostatnią środę zebraliśmy 360 zł. Razem mamy 780 zł.
 • W czwartek przypada wspomnienie MB z Fatimy zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski i modlitwa Litanią Loretańską. Ze względu na obostrzenia nie będzie procesji z figurą Matki Bożej.
 • W niedzielę 16 maja będziemy gościli w naszej Parafii światowej klasy artystę: Panią Sarę Dragan z koncertem skrzypcowym. Stowarzyszenie św. Sebastiana zaprasza na koncert o godz. 19.00 po Mszy św. wieczornej. Od środy będziemy rozprowadzali wejściówki, które są darmowe.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić w przyszłym roku. W tym roku nie ma już wolnych terminów.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

6 niedziela wielkanocna 2