Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą 25.07.2021 r.
 • Porządek Mszy św. wakacyjny: 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  – w czwartek wspomnienie św. Marty;
  – w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 • Dzisiaj przypada święto św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlimy się o bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
 • W dzisiejszą niedzielę na prośbę arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, będziemy obchodzili dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Po Mszy św. zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc poszkodowanym. Środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
 • W tygodniu będzie mnie zastępował ks. Tomasz Hęś – proboszcz z Gwizdanowa. Wszelkie sprawy, także formalności związane z pogrzebem proszę załatwiać z księdzem Tomaszem. Telefon do księdza Tomasza Hęsia 666 737 427.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. Za ofiary zbierane w każdą środę zakupiliśmy żelazko – stację parową za 1.700 zł. W ostatnią środę zebraliśmy 120 zł łącznie mamy 1.080 zł. Chciałbym, abyśmy w następnej kolejności kupili świecznik pod paschał.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić w przyszłym roku. W tym roku nie ma już wolnych terminów.
 • Składam serdeczne podziękowania panom, którzy w sobotę pomogli w porządkowaniu dolnej kaplicy św. Sebastiana. Dziękuję za pomoc : p. Franciszkowi Syposz, p. Henrykowi Gorbal,
  p. Wiesławowi Pólkowskiemu, p. Zenonowi Szlag, p. Grzegorzowi Pasternak, p. Karolowi Pasternak, p. Arkadiuszowi Spychała.
 • W przyszła niedzielę – I-wszą miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Także w przyszła niedzielę na parkingu obok kościoła będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Zostanie podstawiony specjalny autobus przystosowany do szczepień. Szczepienia będą dostępne od godz. 9.00 do 12.00.
 • 12 sierpnia, godz. 19.00 w nszym kościele koncert koncert„Zapach Paryża”, w programie utwory m.in.: A. Piazzola,  J. Ruttera w wykonaniu grupy Creative Duo. (flet – Agnieszka Wierzbicka, harfa – Anna Blum). Wejściówki na koncert można odbierać w zakrystii po każdej Mszy św. Organizatorem koncertu jest Centrum Kultury w Polkowicach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

17 niedziela zwykla