Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą 29.08.2021 r.
 • Porządek Mszy św. wakacyjny: 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Od następnej niedzieli porządek Mszy św. stały 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.

 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

 • W zakrystii do odbioru są deklaracje dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę, aby wypełnione deklaracje złożyć w kancelarii lub kościele do końca września.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. W ostatnią środę zebraliśmy 160 zł razem mamy 1.990 zł. Od września w każdą I-wszą środę miesiąca modlimy się za ofiarodawców, dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. Także w środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas nowenny Msza św. zostanie odprawiona w int. dzieci, nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników Szkoły Podstawowej numer 2 i 4. W przyszłą niedzielę 5 września na Mszy o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. W środę po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
 • W czwartek przypada I-wszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.
 • W piątek I-wszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Serdecznie zapraszam dzieci, które w tym roku przystępowały do I-wszej Komunii św. do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca.
 • Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 • Pracę w naszej parafii jako katechetka – nauczyciel religii rozpoczęła pani Agnieszka Ziemiańska. Bardzo serdecznie witamy ją w zespole katechetów i cieszymy się, że dołączyła do grupy ludzi pozytywnych chcących zrobić coś dobrego dla naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy, aby praca z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 4 przynosiła wiele satysfakcji i zadowolenia osobistego i zawodowego.
 • Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci śpiewających w chórku dziecięcym dzisiaj po wieczornej Mszy świętej około godziny 19.00. Próba chórku dziecięcego w czwartek tj. 2 września od godziny 16.15. Próba zespołu wokalnego w czwartek 2 września od godz.19.00. Próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek tj. 3 września od godziny 19.00. Zapisy do poszczególnych grup tanecznych dla dzieci, młodzieży oraz nauki tańca towarzyskiego dla dorosłych odbędą się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Zajęcia prowadzić będzie p. Marzena Adamczyk. Wszystkie próby i spotkania odbywają się w SALI ARTYSTYCZNEJ MUSICA CHRISTIANA czyli byłej już kaplicy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tych zajęciach. Wszelkich dodatkowych informacji udziela nasz organista p. Sławek pomysłodawca i główny animator zajęć artystycznych w naszej parafii.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie