Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą 05.09.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Rozliczenie za miesiąc sierpień 2021 r.
  wpływy : zbiórka w kościele i „na zeszyt” 5.670 zł; wpłaty na konto 6.480 zł razem:12.150;
  wydatki zapłata za materiały budowlane do kaplicy 3.300 zł, zwrot pieniędzy osobie prywatnej, która wpłaciła na witraż 2.500 zł razem 5.800 zł.
 • Zakończyliśmy prace przy kancelarii parafialnej. Nowe pomieszczenie kancelarii znajduje się w budynku parafialnym. Od następnego tygodnia kancelaria będzie normalnie czynna w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00. Trwają także prace przy dolnym kościele. W niedzielę 19 września odbędą się drzwi otwarte. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 9.00, 11,00 i 12.30 do zobaczenia kościoła i kancelarii.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w środę święto Narodzenia NMP w tradycji nazywane Matki Bożej Siewnej. W tym dniu tradycyjnie święci się ziarna na zasiew, nie tylko zbóż, ale wszelkie ziarna. Modlimy się o zachowanie ich przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą, prosząc, aby Bóg użyźnij ziemię rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfite plony.
 • W zakrystii do odbioru są deklaracje dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę, aby wypełnione deklaracje złożyć w kancelarii lub kościele do końca września.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych, na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
 • Dzisiaj o godz. 14.00 w Sobinie Msza św. dziękczynna – dożynkowa za tegoroczne plony.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym MB Siewnej z racji Jej święta. W ostatnią środę zebraliśmy 310 zł razem mamy 2.300 zł. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

 • W piątek Msza św. w int. Ojczyzny, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Po Mszy św. krucjata różańcowa. Mszę św. zamówiło Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice.
 • Zajęcia Musica Christiana; Chórek dzieci wtorki i czwartki od godz.16.15, Chór parafialny piątki i niedziele od godz. 19.00, Zespól wokalny czwartek od godz. 19.00, Zespól instrumentalny wtorek od godz. 19.30. Przy wyjściu z kościoła u p. Marzeny Adamczyk można dokonać zapisu do poszczególnych grup tanecznych: dla dzieci-młodzieży, tańca towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych oraz zajęć aerobiku. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali artystycznej Musica Christiana. Obecnie grupy muzyczne przygotowują się do wielkiego koncertu papieskiego, który przewidziany jest na 10 października o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych zajęciach.
 • W przyszłą niedzielę beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Msza św. dziękczynna za beatyfikację w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Mszy będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik Diecezji Legnickiej, po Mszy św. otwarcie wystawy o kardynale Wyszyńskim i św. Janie Pawle II oraz posadzenie dęba „kardynała Wyszyńskiego”. W związku z beatyfikacją dostępny jest specjalny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Sławomir Nowak, śp. Teresa Mroczko, śp. Ewa Lisiecka, śp. Jan Sieński. Rodzinom składamy serdeczne wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz im dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie