Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV niedzielę zwykłą 12.09.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dK Kościoła;
  – we wtorek święto Podwyższenia Krzyża;
  – w środę wspomnienie NMP Bolesnej;
  – w czwartek wspomnienie św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników;
  – w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
 • Msza św. dziękczynna za beatyfikację kardynała Wyszyńskiego o godz. 11.00. Mszy będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik Diecezji Legnickiej, po Mszy św. otwarcie wystawy o kardynale Wyszyńskim i św. Janie Pawle II oraz posadzenie dęba „kardynała Wyszyńskiego”. W związku z beatyfikacją dostępny jest specjalny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 • Przyszła niedziela to III-cia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła. Także w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W zakrystii do odbioru są deklaracje dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę, aby wypełnione deklaracje złożyć w kancelarii lub kościele do końca września.

 • We wtorek w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszam do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 17.00.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
 • Zajęcia Musica Christiana: Chórek dziecięcy; wtorek, czwartek od 16.15 do 17.30 Chór Parafialny; piątek, niedziela od 19.00 do 20.30 Zespół wokalny czwartek, niedziela od 19.00 do 20.30 Zespół instrumentalny: wtorek, od 19.30 do 21.30 Zespól instrumentalny zaprasza do współpracy osoby grające na instr. smyczkowych zwłaszcza skrzypcach. Wszystkie zajęcia odbywają się w Sali Artystycznej Musica Christiana ul. Wojska Polskiego. W przyszłą niedziele odbędą się zapisy uzupełniające do zajęć tanecznych; Grup dziecięcych, młodzieżowych, tańca towarzyskiego dla dorosłych oraz zajęć aerobiku. Serdecznie zapraszamy.
 • Komitet Organizacyjny Uroczystości Odsłonięcia Miejsca Pamięci Polaków Golgota Wschodu w Polkowicach zaprasza na trzy dniowe uroczystość związane z odsłonięciem Miejsca Pamięci Polaków Golgota Wschodu na Placu Kościelnym.
  Już 17 września o 19:00 ulicami miasta zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji pomordowanych w Katyniu,
  18 września wyruszy V Piesza Patriotyczna Pielgrzymka z Polkowic do Grodowca, a w dniu 19 września tj. w niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie kazanie wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, a po Mszy św. zostanie uroczyście odsłonięte Miejsce Pamięci.

 • Prowadzimy prace ziemne przy domu parafialnym. Uporządkowanie kostki, wyrównanie terenu pod plac spotkań. Serdecznie dziękuję za pomoc panu Zbigniewowi Opałacz, Danielowi Pytlik, Henrykowi Gorbal oraz pracownikom pana Henryka za pomoc.
 • W poniedziałek 20 września o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej. Polecamy naszego nowego biskupa modlitwie wiernych.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Andrzej Charchuła. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a dla zmarłego prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie