Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą 17.10.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
 • Dzisiejsza niedziela to III-ca niedziela miesiąca. Zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła. Na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy spotkanie dla dzieci i rodziców.
 • W ubiegłą niedzielę odbył się Wielki Koncert Papieski. Serdecznie dziękuję panu Sławomirowi Laskowskiemu oraz wszystkim występującym z chóru, chórku dziecięcego, zespołu wokalnego, instrumentalistom i zespołowi tanecznemu za przepiękne widowisko. Koncert był wielkim uwielbieniem Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Dziękuję panu Romanowi Rozmysłowskiemu za wspieranie naszych działań i wielką pomoc przy organizacji koncertu. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli na koncert i wsparli Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1.693,13 zł. Ze sprzedaży kremówek uzyskaliśmy 2.170 zł. Kwota ta zostanie przekazana na zakup strojów dla naszego chórku dziecięcego.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty;
  – we środę wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  – w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
 • W zakrystii do odbioru są deklaracje dla kandydatów do bierzmowania. Deklaracje należy złożyć do końca października. Przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata. Zgłaszamy dzieci i młodzież z klasy 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. W ostatnią środę zebraliśmy 260 zł. Zakupiliśmy klęcznik do kościoła za 1.100 zł. Obecnie w kasie mamy 2.770 zł. W środę wypada także 20 dzień miesiąca. Modlimy się za wstawiennictwem św. Sebastiana o ustanie pandemii i zdrowie dla nas i naszych rodzin. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia św. Sebastiana.
 • Serdecznie zapraszam na różaniec codziennie o godz. 17.15. Bardzo proszę, aby dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych.
 • Zajęcia Musica Christiana: Chórek dziecięcy wtorek i czwartek godz. 16.15; zespół wokalny w czwartek godz. 19.00. Chór parafialny w piątek od godz. 19.00. Zajęcia taneczne: grupa dzieci młodszych w poniedziałek i w środę od godz. 15.30; grupa dzieci starszych w poniedziałek i w środę od godz. 16.30. Aerobik dla pań w poniedziałek i środę od godz.19.30. W dalszym ciągu w tych dniach można dokonać zapisu na poszczególne zajęcia. Wszelkich dodatkowych informacji udziela pan Sławek nasz organista. Serdecznie zapraszamy.

 • Przy wyjściu z kościoła dostępne są kartki wypominkowe. Są one włożone w koperty. Przy oddawaniu kart wypominkowych bardzo proszę o umieszczenie adresu, aby wypominek został odczytany we właściwym czasie. Nazwiska proszę wpisywać drukowanymi literami.

Plan modlitwy wypominkowej

Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Hubala i Legnickiej.

Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.

Czwartek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Dąbrowskiego, ulice: Kasztanowa, Brzozowa, Akacjowa, Klonowa, Sucharskiego
i Osiedla Młodych, ulice: Miłosna, Harcerska, Baczyńskiego, Młodych, Kusocińskiego, Korczaka, Małkowskiego, Zubrzyckiego, Sawickiej, Szarych Szeregów.

Piątek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Staszica, ulice: Matejki, Elektorska, Skargi, Niemcewicza, Naruszewicza, Poselska, Rejtana, Kołłątaja, Krasickiego
i Osiedla Polanka, ulice: Topolowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Wierzbowa, Kalinowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Bukowa, Cisowa.

 • W ostatnim czasie do wieczności odeszła Aleksandra Błaszczyk. Dla zmarłej wypraszamy dar nieba, a dla rodziny składamy serdeczne wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie …
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…