Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą 19.09.2021 r.

 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
 • Dzisiejsza niedziela to III-cia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 drzwi otwarte dolnego kościoła. Zapraszam do zapoznania się z postępem prac. Ostatnio prowadziliśmy prace ziemne na placu obok domu parafialnego. Prace polegały na usunięciu zwałów śmieci i wyrównaniu terenu. Plac ma w przyszłości posłużyć do organizacji spotkań, np. przy okazji festynu parafialnego. Koszt prac ziemnych wyniósł 5.500 zł. Po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Dzisiaj pół godz. przed Mszą św. wieczorną różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy ;
  – we wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  – w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 • W zakrystii do odbioru są deklaracje dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo proszę, aby wypełnione deklaracje złożyć w kancelarii lub kościele do końca września.
 • W poniedziałek 20 września o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej. Polecamy naszego nowego biskupa modlitwie wiernych. Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem do św. Sebastiana z racji 20 dnia miesiąca. W szczególny sposób modlimy się o łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin.
 • We wtorek nasza parafia ma swój dzień w ramach nawiedzenia obrazu św. Józefa w dekanacie polkowickim. Zapraszam do wspólnej modlitwy do kościoła Matki Bożej Królowej Polski. od godz. 19.00 do 20.00 godzina ze św. Józefem zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. W ostatnie dwie środy zebraliśmy 560 zł. Razem mamy 2.860 zł. Po Mszy św. nie będzie spotkania dla ministrantów i lektorów. Na spotkanie formacyjne zapraszam Stowarzyszenie Świętego Sebastiana.
 • Zajęcia Musica Christiana: Chórek dziecięcy; wtorek godz. 16.15. Chór Parafialny; niedziela godz.19.00. Próba łączona zespołu wokalnego oraz zespołu instrumentalnego wtorek godz. 19.00. Zespół instrumentalny zaprasza do współpracy osoby grające na instr. smyczkowych zwłaszcza skrzypcach. Dziś po każdej mszy świętej p. Marzena Adamczyk przy stoliku będzie dokonywać zapisów uzupełniających do zajęć tanecznych poszczególnych grup; dziecięcych, młodzieżowych, tańca towarzyskiego dla dorosłych oraz zajęć aerobiku. Pierwsze spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych tańcem odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w sali art. Musica Christiana. Serdecznie zapraszamy.
 • Komitet Organizacyjny Uroczystości Odsłonięcia Miejsca Pamięci Polaków Golgota Wschodu w Polkowicach zaprasza o godz. 13:00 na uroczystą Mszę św. w kościele pw. św. Michała Archanioła, gdzie kazanie wygłosi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, a po Mszy św. zostanie uroczyście odsłonięte Miejsce Pamięci.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Zapowiedzi przedślubne:
  Joanna Łoś z parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach
  i Łukasz Młodzik z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach. – zap. I.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Roman Janicki. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a dla zmarłego prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…