Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą 31.10.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest  tylko w środę od godz. 16.30 do 17.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek uroczystość: Wszystkich Świętych;
  we wtorek wspomnienie: Wszystkich Wiernych Zmarłych;
  w czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 • Dzisiaj upływa termin składania deklaracji dla kandydatów do bierzmowania. Przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata. Zgłaszamy dzieci i młodzież z klasy 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej.
 • W przyszłą niedzielę I-wszą miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o godz. 12.30 wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • W poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą celebrowane w następującym porządku 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 stacji (na cmentarzu nie będzie Mszy św.). Po zakończeniu nabożeństwa możliwość pobłogosławienia pomników. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym. Ludzi wierzących obowiązuje w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.
 • We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msz św. o godz. 18.00
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. W ostatnią środę zebraliśmy 380 zł. Obecnie w kasie mamy 3.300 zł. Po Mszy św. zbiórka ministrantów.
 • W czwartek I-wszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii. Od godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę żywego różańca.
 • W piątek I-wszy piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00. Szczególnie zachęcam dzieci oraz osoby praktykujące 9 pierwszych piątków miesiąca.
 • W zeszłą sobotę dwóch naszych lektorów: Michał Hoffman i Franciszek Gabrowski przyjęło posługę ceremoniarza. Uroczystość odbyła się w katedrze legnickiej pod przewodnictwem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Nowym ceremoniarzom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy.
 • Serdecznie dziękuję za pomoc przy zamurowaniu drzwi wejściowych na wieżę. Dziękuję za ofiarowanie materiału – suporex. Dziękuję za pracę panu Zbigniewowi Paluch, Franciszkowi Syposz, Zenonowi Szlag, Zbigniewowi Opałacz.
 • Dziękuję za piękną dekorację kościoła na czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Dziękuję pani Aldonie Opałacz, Magdalenie Piaseckiej, panu Andrzejowi Pleszka i Zbigniewowi Opałacz.
 • Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę różańcową. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Proszę, aby dzieci, które uczestniczyły w różańcu do przyszłej niedzieli złożyły podpisane plansze uczestnictwa.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępne są kartki wypominkowe. Są one włożone w koperty. Przy oddawaniu kart wypominkowych bardzo proszę o umieszczenie adresu, aby wypominek został odczytany we właściwym czasie. Nazwiska proszę wpisywać drukowanymi literami.

Plan modlitwy wspominkowej:

Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Hubala i Legnickiej.

Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.

Czwartek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Dąbrowskiego, ulice: Kasztanowa, Brzozowa, Akacjowa, Klonowa, Sucharskiego
i Osiedla Młodych, ulice: Miłosna, Harcerska, Baczyńskiego, Młodych, Kusocińskiego, Korczaka, Małkowskiego, Szarych Szeregów.

Piątek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Staszica, ulice: Matejki, Elektorska, Skargi, Niemcewicza, Naruszewicza, Poselska, Rejtana, Kołłątaja, Krasickiego
i Osiedla Polanka, ulice: Topolowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Wierzbowa, Kalinowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Bukowa, Cisowa.

 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.

 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…