Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 07.11.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę 9.00 – 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • we wtorek święto: rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • w środę wspomnienie: św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
 • w piątek wspomnienie: św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • w sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 • Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o godz. 12.30 wystawienia Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • Rozliczenie za miesiąc październik:
  wpływy:          zbiórka w kościele i na zeszyt 6.200;
  konto 5.750. Razem 11.950;
  wydatki: mapa do celów projektowych 400 zł.

W tym miesiącu zamontowaliśmy nowe drzwi do dolnego kościoła. Koszt drzwi 9.000. Drzwi ufundowała jedna z rodzin naszej parafii. Zamontowaliśmy także drzwi wejściowe do domu parafialnego koszt 9.000. Drzwi do domu parafialnego nie zostały pokryte z pieniędzy na budowę.

 • Dziękuję za ofiary na rzecz Seminarium Duchownego. 1 listopada zebraliśmy 680 zł.

 • Zajęcia Musica Christiana: Chórek dziecięcy: wtorek od godz. 16.15, Zespół wokalny: wtorek od godz. 19.30, CHÓR parafialny: dzisiaj po wieczornej Mszy świętej oraz we wtorek od godz. 19.30. Zespół instrumentalny zaprasza do współpracy osobę grającą na perkusji oraz instrumentach perkusyjnych. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia aerobiku oraz tańca towarzyskiego. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Sławek koordynator zajęć Projektu Musica Christiana. Spotkanie rodziców dzieci z chórku dzisiaj o godz. 17.00 w sali Artystycznej. Pan Sławek prosi o obecności przynajmniej jednego z rodziców.
 • W środę zapraszam na nowennę do MB Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi. W ostatnią środę zebraliśmy 200 zł. Obecnie w kasie mamy 3.500 zł. W środę po Mzszy św. około godz. 19.00 zapaszmy serdecznie na koncert patriotyczny w wykonaniu naszego chóru, zespołu wokalnego i chórku dziecięcego. W programie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
 • W czwartek święto rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewamy wspólnie hymn państwowy.
 • Serdecznie dziękuję za pomoc przy zamurowaniu drugich drzwi wejściowych na wieżę. Dziękuję za pracę panu Franciszkowi Syposz, Zenonowi Szlag. Dziękuję panu Zbigniewowi Paluch i Mariuszowi Łuczak za prace związane z podłączeniem Internetu do kancelarii parafialnej.
 • Zapraszam do wspólnej modlitwy wspominkowej. W niedzielę wypominki o godz. 17.15, w tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św.

Plan modlitwy wspominkowej:

Niedziela – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Hubala i Legnickiej.

Wtorek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
ul. Dąbrowskiego, Wojska Polskiego, Mickiewicza, Polna, Biedrzychowa.

Czwartek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Dąbrowskiego, ulice: Kasztanowa, Brzozowa, Akacjowa, Klonowa, Sucharskiego
i Osiedla Młodych, ulice: Miłosna, Harcerska, Baczyńskiego, Młodych, Kusocińskiego, Korczaka, Małkowskiego, Szarych Szeregów.

Piątek – modlimy się za zmarłych polecanych przez mieszkańców
Osiedla Staszica, ulice: Matejki, Elektorska, Skargi, Niemcewicza, Naruszewicza, Poselska, Rejtana, Kołłątaja, Krasickiego
i Osiedla Polanka, ulice: Topolowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Wierzbowa, Kalinowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Bukowa, Cisowa.

 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • W tę niedzielę mija rok od mojego przyjścia do naszej Parafii. Bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc oraz bardzo życzliwe przyjęcie. Szczególne podziękowania składam Radzie Parafialnej za pracę na rzecz Parafii. W najbliższym czasie dokonam bilansu podjętych działań. Wskażę kondycje finansową Parafii. Postaram się dokładnie przekazać jakie było zadłużenie Parafii, ile udało się nam spłacić długów, jakie prace podjęliśmy i na jakim etapie jesteśmy. W najbliższym czasie przeprowadzimy także wybory do Rady Parafialnej. Bardzo mi zależy, aby osoby działające do tej pory w Radzie pozostały w niej. Chciałbym także poszerzyć Rade o nowe osoby, które wyrażą chęć pomocy i działania dla dobra wspólnego.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…