Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Bożego Miłosierdzia 11.04.2021 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00.
 • Dzisiaj przeżywamy uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę III. miesiąca dobrowolna zbiórka ofiar na budowę kościoła oraz spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy o godz. 12.30.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia świąt wielkanocnych. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Zebraliśmy 1865 zł. Na kwiaty wydaliśmy 2470 zł. Brakującą resztę pokryły osoby prywatne i Parafia. Dziękuję pani Elżbiecie Paluch, Dorocie Spólnik – Łuczak, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i wspólnocie Żywego Różańca za przygotowanie Ołtarza Adoracji, panu Andrzejowi Pleszka za przygotowanie Bożego Grobu. Serdeczne podziękowania dla górników, którzy w strojach galowych pełnili wartę honorową przy Bożym Grobie. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom i Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej za przygotowanie oprawy liturgicznej, panu Sławkowi Laskowskiemu za piękne przygotowanie śpiewów i oprawy muzycznej, panu Zbigniewowi Opałacz naszemu kościelnemu za poświęcony czas, wielką pomoc i zaangażowanie w przygotowanie do Świąt i Wam kochani za obecność i wspólną modlitwę. Święta Wielkanocne w naszej bazylice miały wymiar historyczny. Odbyły się po raz pierwszy w kościele.
 • Rozliczenie finansowe za miesiąc marzec:
  zebraliśmy 15.920, 51 zł (wpłaty na konto 9.990,51, zbiórka w kościele i na „zeszyt” 5930);
  wydaliśmy 23.315,39:
  w tym: spłata kolejnej raty długu za witraże, zapłata za ławki dla Parafii św. Maksymiliana w Lubinie, wynagrodzenie dla kierownikowi budowy, spłata kolejnej raty długu dla osoby prywatnej, koszt opracowania projektu ołtarza, ambonki i posadzki w kaplicy św. Sebastiana, wypłata 10 tysięcy zaliczki na prace tynkarskie w dolnym kościele, zapłata za materiały elektryczne i budowlane, koszty prowadzenia rachunku bankowego.
  Serdecznie dziękuję za wsparcie prowadzonych prac. Stopniowo spłacamy stare zadłużenia i pozostawione zobowiązania oraz podejmujemy prace mające na celu oddanie do użytku dolnego kościoła św. Sebastiana. Na obecnym etapie prowadzone są prace tynkarskie, zakupiliśmy także główną tablicę elektryczną. Rozpoczęliśmy także prace mające na celu uruchomienie kancelarii parafialnej w budynku domu parafialnego. Prowadzone prace polegają na położeniu ścian regipsowych, płytek podłogowych i pomalowaniu pomieszczenia, które ma służyć dla Parafian. Potrzebujemy miejsca, gdzie Parafianie będą przyjmowani w sprawach urzędowych w godnych i odpowiednich warunkach.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej z kazaniem poświęconym św. Józefowi na podstawie listu „Patris corde”. W ostatnie 2 środy zebraliśmy 420 zł. (do spłacenia krzyża pozostało nam jeszcze 920 zł).
 • Próba śpiewu dzieci komunijnych w środę 14 kwietnia godz. 16.15-17.00 Spotkanie organizacyjne osób chcących śpiewać w chórze parafialnym odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy świętej około godziny 19.00. W dalszym ciągu zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach zespołu wokalno instrumentalnego. Próby we wtorki i czwartki w godzinach 16.30-17.45. Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Sławek nasz organista.
 • 7 kwietnia w ZG Rudna zginął górnik, nasz Parafianin. Osierocił troje dzieci. Jego pogrzeb odbędzie się w środę. Jako proboszcz i kapelan Ratowników Górniczych składam rodzinie wyrazy współczucia i otaczam modlitwą zmarłego górnika.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp. Irena Sawa, śp. Mieczysław Fuczyło, śp. Piotr Lech, śp. Henryk Hankus. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczne odpoczywanie, racz Im dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…