Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Najświętszej Trójcy 12.06.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 10.00.
 • Rozliczenie za miesiąc maj:
  wpływy:
  zbiórka w kościele i „na zeszyt” 4.350 zł.
  wpływy na konto 5.620 zł.
  razem: 9.970 zł.
  wydatki:
  wylewanie posadzki I etap 15.800 zł;
  koszt paliwa, wynajęcie ładowarki, koszty związane z wyjazdem do Niemiec, prowadzenie konta 1.659 zł
  razem: 17.459 zł.
 • Zachęcam do zapoznania się z postępem prac w dolnym kościele św. Sebastiana. W przyszłą niedzielę dzień „drzwi otwartych”. Po Mszach o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 będzie można wejść do dolnego kościoła. Zachęcam też do wsparcia naszych poczynań przez wykupienie symbolicznej cegiełki o nominale 1.000 zł. Każda z osób wspierająca budowę w ten sposób zostanie uhonorowana wpisaniem jej imienia i nazwiska na pamiątkowej tablicy, która będzie umieszczona przy wejściu do dolnego kościoła.
 • Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Parafii także uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.30. Dziękuję za wykonanie dekoracji na dzisiejszą niedzielę paniom Aldonie Opałacz i Magdalenie Piaseckiej oraz pani Irenie Nowińskiej za kwiaty.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK;
  – we wtorek wspomnienie bł. Micha Kozala, biskupa i męczennika;
  – w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;
  – w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest po Mszy św. wieczornej.
 • Serdeczne podziękowania dla pań, które upiekły przepyszne ciasta dla Zespołu Śląsk: Dziękuję: Dorocie Spólnik – Łuczak, Marii Dziedzina, Natalii Boroń, Jadwidze Płonka, Małgorzacie Borowiak, Kazimierze Serafin, Aldonie Opałacz, Magdalenie Piaseckiej, Beacie Radomskiej, Marii Lawera, Helenie Pośpiech, Janinie Wojtowicz. Wioletcie Pleszka, Kamili Ratajczyk.
 • Bardzo serdecznie dziękuję pani Doktor Kamili Radomskiej – Hnatyszyn za pomoc i opiekę podczas mojego pobytu w szpitalu. Wyrażam wielkie podziękowanie za profesjonalne podejście oraz zlecenie koniecznych badań. Jestem bardzo wdzięczny.
 • We wtorek spotkanie Apostolstwa Pomocy Dyszom Czyśćcowym. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za zmarłych. Msza św., po której spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
 • W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 11.00. Trasa: ul. Wojska Polskiego w kierunku policji. Przejście między budynkiem policji a Wojska Polskiego w kierunku Hubala  (1 o ołtarz). Ul. Hubala  przy wieżowcach do Żabki (2 ołtarz) ul. Hubala przy szkole, przejście przez parking sklepu Kaufland i ul. Kasztanową (3 ołtarz) ul. Sucharskiego dojście do kaplicy (4 ołtarz). Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Banery, które będą na ołtarzach są już kupione – wszystkie nawiązują do wizyty św. Jana Pawła II w Legnicy i koronacji Patronki naszego kościoła. Bardzo proszę, aby w miarę możliwości ubrać ołtarze kwiatami w kolorach papieskich (biało – żółtych). Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba dla dziewczynek w środę o godz. 16.30. Zapraszamy także górników w strojach galowych do niesienia baldachimu i asysty przy Najświętszym Sakramencie. Do puszek przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na kwiaty do ołtarzy. Prosimy także o pomoc przy przywiezieniu brzózek do kościoła i ołtarzy.
 • Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie