Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

W liturgii wspominamy:
w poniedziałek: święto św. Młodzianków, męczenników;
w piątek: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki;
w sobotę: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00. Od 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

W czwartek 31 grudnia ostatni dzień starego roku. Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku.

W piątek 1 stycznia I-wszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą. 1 stycznia to także święto nakazane, w które ludzie wierzący są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu Msze sprawujemy o godz. 10.00 i 18.00.

Podejmujemy prace związane z budową i odbiorami poszczególnych etapów prac oraz planowaniem kolejnych działań. Wykonana została mapka geodezyjna dotycząca terenu domu parafialnego, zamówiliśmy wycenę i projekt schodów do kaplicy św. Sebastiana. Umówiliśmy spotkanie z firmą Rduch w celu zaplanowania nagłośnienia kaplicy św. Sebastiana i kościoła górnego.

Bardzo proszę, aby dzieci, które uczestniczyły w roratach przyniosły podpisane plansze do następnej niedzieli.

W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska będzie zmieniona. Zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do kościoła na Mszę św. w ich intencji. W następną niedzielę zostanie podany porządek kolędy. Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza. Rodziny i osoby, które chciałyby gościć kapłana powinny zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Ciućmańska . Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

swieta rodzina