Ogłoszenia duszpasterskie niedziela Świętej Rodziny 27.12.2020 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

W liturgii wspominamy:
w poniedziałek: święto św. Młodzianków, męczenników;
w piątek: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki;
w sobotę: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

Przyszła niedziela to I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00. Od 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

W czwartek 31 grudnia ostatni dzień starego roku. Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku.

W piątek 1 stycznia I-wszy piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie adoracji przed Mszą św. wieczorną. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą. 1 stycznia to także święto nakazane, w które ludzie wierzący są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu Msze sprawujemy o godz. 10.00 i 18.00.

Podejmujemy prace związane z budową i odbiorami poszczególnych etapów prac oraz planowaniem kolejnych działań. Wykonana została mapka geodezyjna dotycząca terenu domu parafialnego, zamówiliśmy wycenę i projekt schodów do kaplicy św. Sebastiana. Umówiliśmy spotkanie z firmą Rduch w celu zaplanowania nagłośnienia kaplicy św. Sebastiana i kościoła górnego.

Bardzo proszę, aby dzieci, które uczestniczyły w roratach przyniosły podpisane plansze do następnej niedzieli.

W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska będzie zmieniona. Zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do kościoła na Mszę św. w ich intencji. W następną niedzielę zostanie podany porządek kolędy. Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia księdza. Rodziny i osoby, które chciałyby gościć kapłana powinny zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józefa Ciućmańska . Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłej prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

swieta rodzina

Udostępnij to...
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Print this page
Print
Tweet about this on Twitter
Twitter
Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Przypominamy o obowiązujących limitach. W kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2, zachowując odstęp 1,5m. Prosimy o zasłanianie ust i nosa maseczką...

czytaj dalej