Ogłoszenia duszpasterskie święto Chrztu Pańskiego 10.01.2021 r.

1.Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00 oprócz poniedziałku.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 wręczenie nagród za uczestnictwa w roratach
o godz. 18.00 Msza św. za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi i Ewangelii.

3. W przyszłą niedziele III-cią miesiąca zbiórka ofiar na budowę naszego kościoła oraz o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

4. Serdecznie dziękuję za udział i obecność podczas Orszaku Trzech Króli – wspólnego kolędowania. Składam podziękowania tym, którzy pomogli w organizacji Orszaku: zespołowi muzycznemu z Lubina, Amelii Kiziuk i Marcie Gabrowskiej Podziękowania Arkowi Spychale za rozdawanie koron, Magdzie Piaseckiej, Aldonie Opałacz i Monice Kuciak za zabezpieczenie gorącej herbatki. Dawidowi Jaworskiemu i Alicji Bełkowskiej za zabezpieczenie spraw technicznych. Pani Jadwidze Płonka z mężem za dar nowego obrusu i bielizny kielichowej. Sławkowi Laskowskiemu za prowadzenie całości.

5. Do dolnego kościoła otrzymaliśmy 32 ławki 3 metrowe. Ławki pochodzą z Parafii św. Maksymiliana Kolbego z Lubina. Potrzebujemy je przetransportować z Lubina do nas. Jeżeli ktoś dysponuje transportem i chciałby pomóc będziemy bardzo wdzięczni. Potrzebujemy także panów do pomocy przy załadunku i rozładunku ławek. Osoby chcące pomóc prosimy o kontakt w zakrystii. Rozpoczynamy także kładzenie instalacji elektrycznej w dolnym kościele. Elektryków prosimy o pomoc w tych działaniach. Prace planowane są na czwartek 14 stycznia na godz. 9.00.

6. 20 stycznia będziemy obchodzili Wielki Odpust ku czci św. Sebastiana. Podczas Mszy dokonamy intronizacji nowego obrazu św. Sebastiana. Obraz ufundowali: Burmistrz Polkowic, Radni Miejscy i Powiatowi, sponsorzy oraz mieszkańcy. Od tej niedzieli do nabycia są cegiełki na zakup obrazu – wotum zawierzenia patronowi Polkowic.

7. W zakrystii do odbioru są zaświadczenia dotyczące wpłat w ubiegłym roku.W tym roku kolęda – wizyta duszpasterska będzie zmieniona. Zapraszamy mieszkańców naszej Parafii do kościoła na Mszę św. w ich intencji.
porządek kolędy:
– 13 stycznia środa ul. Akacjowa, Korczaka, Brzozowa, Harcerska, Miłosna, Kusocińskiego, Małkowskiego, Sucharskiego, Baczyńskiego, Klonowa, Kasztanowa, Szarych Szeregów os. Młodych;
– 14 stycznia czwartek os. Polanka. Os. Staszica

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz Seminarium Duchownego z Legnicy.

9. W każda środę nowenna do MB Łaskawej, oprócz świąt i uroczystości homilia będzie poświęcona św. Józefowi na podstawie Listu papieża Franciszka Patris corde. Przy wyjściu z kościoła dostępny jest wykaz odpustów na rok św. Józefa. Taca zbierana w środę zostanie przekazana na zakup rzeczy potrzebnych do kościoła. Od tej środy zbieramy na zakup nowych lekcjonarzy mszalnych. Koszt nowego kompletu to 730 zł.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Abramowicz. Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłego prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

chrzest Panski