Ogłoszenia duszpasterskie uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 r.

 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP;
  – we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  – w czwartek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to III. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Także w III. niedzielę miesiąca zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Sebastiana i św. Jana Pawła II oraz indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia św. Sebastiana i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • Rozliczenie za miesiąc październik:
  wpływy zbiórka w kościele i „na zeszyt” 5.840 zł, wpłaty na konto 4.370 razem: 10.210;
  wydatki 20.000 prace przy posadzce, 32 zł koszty prowadzenia konta razem 20.032 zł.

Zakończyliśmy najważniejsze prace kamieniarskie w dolnym kościele. Na placu za kościołem przywieźliśmy 250 ton ziemi, aby przygotować teren na miejsce spotkań dla parafian.

 • Od poniedziałku do czwartku będzie mnie zastępował ks. Tomasz Hęś z parafii św. Urszuli z Gwizdanowa. W sprawach pogrzebu proszę kontaktować się z księdzem Tomaszem. Numer telefonu wywieszony jest przy wejściu do kościoła.
 • W piątek Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 18.00. Modlimy się za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Bardzo proszę zabrać ze sobą znicz na tę Mszę św. Pragnę także poinformować, że ze złożonych datków na wypominki 1.000 zł zostało przekazane dla Sióstr Klarysek z Ząbkowic Śląskich z prośbą o modlitwę za zmarłych. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę wypominkową i pamięć o zmarłych.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 rozdanie nagród za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych
 • Ogłoszenia Musica Chrystiana: próba dziecięcej grupy wokalnej we wtorek i czwartek od 16.30 do 17.15, próba zespołu wokalnego czwartek od godz. 19.00. We wtorek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii patronki organistów, kantorów, chórów oraz grup muzycznych. Składamy wszystkim naszym grupom muzycznym najserdeczniejsze życzenia opieki Matki Bożej Łaskawej oraz wielu łask Bożych na każdy dzień.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie